Naturalne sposoby na trądzik różowaty

Opiekun artykułu: indygo
Advertising
Naturalne sposoby na trądzik różowaty

Naturalne sposoby na trądzik różowaty

Trądzik różowaty może pojawić się na każdym rodzaju skóry – tłustej, suchej, wrażliwej – chociaż najbardziej narażone są na niego osoby z delikatną cerą. Przyczyny jego powstania są zróżnicowane, od genetyki po nadmierne picie kawy lub czerwonego wina, jednak objawy takie same. Zaczerwienienie i rumieniec na nosie oraz policzkach to główny objaw choroby, której leczenie może być zarówno farmakologiczne, jak i naturalne.

Advertising
Advertising
  • Napar z kopytnika

    Napar z kopytnika

    Popularnym domowym środkiem leczenia trądziku różowatego jest napar z kopytnika. Dzięki niemu poprawia się stan skóry, a żyły przestają się rozszerzać i tym samym zaczerwienienie nie obejmuje kolejnych obszarów skóry. Suszony kopytnik można z powodzeniem kupić w sklepie zielarskim. Następnie odmierza się 2 łyżki ziela i zalewa 1 szklanką wrzątku, pozostawiając do zaparzenia na 10 minut. Po upływie tego czasu przecedza się mieszankę i zanurza w naparze tampon albo wacik, którym przemywa się twarz, ze szczególnym uwzględnieniem zaczerwienień. Warto stosować kopytnik 2 razy dziennie – rano i wieczorem.

  • Rumianek

    Rumianek

    W przypadku leczenia rumiankiem trądziku różowatego trzeba używać przede wszystkim kwiatów rośliny. Można go stosować zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Herbata z kwiatów rumianku to nie tylko dobry środek na poprawę stanu żołądka, ale również na poprawę stanu skóry. Wypłukuje ona z organizmu zalegające w nim toksyny, dzięki czemu poprawia się jej koloryt. Stosowanie zewnętrzne polega na zaparzeniu 1 łyżki rumianku w 1 szklance wrzątku i pozostawienie naparu do zaparzenia na 10 minut. Następnie moczy się w nim czystą gazę i przykłada na policzki oraz nos. Z takim okładem należy spędzić 15 minut. Trzeba pamiętać również, że okład nie może być gorący, a jedynie delikatnie ciepły.

  • chrysanthellum indicum

    chrysanthellum indicum

    W walce z trądzikiem różowatym skutecznym sposobem jest stosowanie kremów. Muszą być to jednak kremy zawierające odpowiednie składniki, najlepiej wyciąg z rośliny zwanej chrysanthellum indicum. Ma on właściwości pozwalające na złagodzenie rumieńców oraz wzmocnienie naczyń krwionośnych twarzy, dzięki czemu zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby. Warto szukać kosmetyków z tym składnikiem, a następnie stosować 2 razy dziennie. Efekty działania kremu są widoczne już po 2 tygodniach stosowania.

  • Zielona herbata

    Zielona herbata

    Zieloną herbatę pije się głównie z myślą o zachowaniu odpowiedniej wagi, jednak znacznie większy wpływ niż na kilogramy ma ona na skórę. Dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom skóra jest oczyszczona i poprawia się jej koloryt. Podczas leczenia trądziku różowatego można stosować zieloną herbatę na dwa sposoby. Pierwszy to picie przynajmniej 1 filiżanki dziennie, najlepiej z suszu, zamiast ekspresowej. Drugi sposób to stosowanie kremów z dodatkiem zielonej herbaty. Nakładanie kremu na twarz 2 razy dziennie – na noc można nałożyć nieco grubszą warstwę – zmniejsza zaczerwienienia oraz nie dopuszcza do rozwoju wyprysków.