Jakie gadżety przydadzą się młodym rodzicom?

Opiekun artykułu: figurniak
Advertising
Jakie gadżety przydadzą się młodym rodzicom?

Jakie gadżety przydadzą się młodym rodzicom?

Choć od chwili dowiedzenia się o ciąży do przyjścia dziecka na świat macie około 7 – 8 miesięcy, żeby się na to przygotować, to jednak nigdy nie jest to do końca możliwe. Co innego bowiem teoria, a co innego – praktyka. Choć przecież na pewno zasięgnęliście języka u znajomych, krewnych, obejrzeliście programy na temat pierwszych miesięcy dziecka i przeczytaliście choć kilka artykułów lub jeden poradnik dla świeżo upieczonych rodziców, to nadal nie możecie być pewni, co tak naprawdę was czeka, bowiem wszystko okaże się w praniu. Jeśli zbliża się już termin porodu, to z pewnością macie skompletowaną wyprawkę. A czy macie również kilka gadżetów, które z pewnością ułatwią wam życie w tych pierwszych miesiącach? Zobaczcie sami, w co możecie się zaopatrzyć.

Advertising
Advertising
 • Elektroniczna niańka

  Elektroniczna niańka

  Dziecko spokojnie śpi sobie w swoim łóżeczku, a ty chcesz w tym czasie wziąć kąpiel, poczytać książkę albo posprzątać czy przygotować obiad? Teraz jest to już możliwe, gdyż możesz mieć do dyspozycji elektroniczną niańkę składającą się z dwóch urządzeń. Jedno zabierasz ze sobą, drugie zostawiasz przy dziecku. Jeśli tylko się obudzi czy zacznie płakać, od razu to usłyszysz.

 • Miś szumiący lub z bijącym sercem

  Pewnie jeszcze tego nie wiesz, ale twoje dziecko może mieć problemy z zasypianiem. Jedne maluchy zasypiają od razu, a inne najpierw sporo się napłaczą i nagrymaszą. Właśnie tym drugim może w zaśnięciu pomóc miś, który będzie szumiał lub imitował bicie serca matki. Są to dwa dźwięki, które maluch zna ze swojego życia płodowego i które będzie rozpoznawał jako przyjazne i bezpieczne.

 • Smoczek z zabawką

  Smoczek z zabawką

  Powszechnie wiadomo, że aby dziecko się uspokoiło, należy włożyć mu smoczek do buzi. Właśnie tyle potrzeba, aby niektóre dzieci, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, stały się spokojne i przestały płakać. Fajną alternatywą dla zwykłego smoczka jest smoczek z zabawką. Dzięki niemu dziecko nie tylko się uspokoi, ale także zajmie pluszakiem lub przytuli do niego.

 • Elektroniczna gruszka

  Niemowlaki bardzo często łapią jakieś infekcje dróg oddechowych i są zakatarzone. Oczywiście katar uniemożliwia im swobodne oddychanie, a co za tym idzie, szybkie zasypianie i głęboki sen. Dlatego też rodzice powinni pomóc im z tym problemem. Pewnie jeszcze sama pamiętasz z dzieciństwa taką pomarańczową gruszkę do nosa. Teraz możesz kupić elektryczną, która delikatnie wyciągnie to, co zalega w nosku dziecka, a jednocześnie nawilży jego śluzówkę.

 • Kubek – dozownik lekarstw

  Podawanie dziecku lekarstw nie należy do najprostszych i wiedzą o tym rodzice niemowlaków oraz tych już znacznie starszych dzieci. Pociechy zawsze się wykręcają, zakrywają usta dłońmi, krzyczą, a czasem nawet reagują histerycznym płaczem. Jeśli więc chcesz podać dziecku jakiś syrop, możesz to zrobić tak, aby ono tego nie zauważyło. Pomoże ci w tym kubek ze specjalnym dozownikiem lekarstw ukrytym w środku i niewidzialnym dla dziecka. Dzięki temu pociecha, pijąc jakiś sok czy herbatkę, nawet nie zauważy, że pije również syropek.