Jak bezpiecznie leczyć trądzik w ciąży?

Opiekun artykułu: cela
Advertising
Jak bezpiecznie leczyć trądzik w ciąży?

Jak bezpiecznie leczyć trądzik w ciąży?

W czasie ciąży hormony zaczynają szaleć i trudno przewidzieć wszystkie reakcje organizmu. Jedną z nich może okazać się trądzik, nawet jeżeli wcześniej się go nie miało lub pojawiał się sporadycznie. Jak łatwo się domyślić, żadna kobieta, żadna przyszła mama nie jest zadowolona z takich ozdób na twarzy, jednak pozbywanie się wyprysków z twarzy, gdy jest się w ciąży, jest znacznie trudniejsze. Oto sposoby, jak sobie poradzić z trądzikiem, zachowując bezpieczeństwo i nie szkodząc dziecku.

Advertising
Advertising
 • Dodatkowe tłuszcze w organizmie

  Dodatkowe tłuszcze w organizmie

  Trądzik w ciąży to efekt wzmożonej pracy gruczołów łojowych. Nagromadzony łój musi znaleźć ujście i robi to poprzez skórę, na której pojawiają się mniejsze lub większe wypryski. Czasami jest to etap przejściowy w czasie ciąży, czasami trwa przez całe 9 miesięcy, w zależności od osobistych uwarunkowań.Aby zmniejszyć ilość wytwarzanego tłuszczu, dobrze jest pić dużo wody mineralnej oraz jeść warzywa i owoce, które pomogą w zmniejszeniu jego ilości. Spowoduje to albo mniej wyprysków, albo ich całkowity zanik.

 • Pielęgnacja twarzy

  Pielęgnacja twarzy

  Używanie silnych środków kosmetycznych w ciąży nie jest wskazane. To, co dostaje się przez skórę do organizmu matki, dostaje się również do dziecka i mogłoby mu zaszkodzić. Podczas pielęgnacji twarzy wystarczy woda oraz delikatne mydło, nawet mydło przeznaczone dla dzieci, które dodatkowo nie podrażni skóry, a pozwoli pozbyć się nadmiaru łoju.

 • Maseczki dla ciężarnych

  Maseczki dla ciężarnych

  Istnieje kilka maseczek na trądzik, które nie zaszkodzą kobietom oczekującym dziecka. Pierwszą jest maseczka z glinki – zielonej, białej, czerwonej – która oczyszcza skórę, zamyka pory i absorbuje toksyny znajdujące się w naskórku. Glinkę należy rozrobić z wodą, a następnie nanieść na skórę, pozostawiając na 30 minut. Po upływie tego czasu dokładnie zmyć maseczkę, w twarz wcierając krem, który nie jest tłusty.

 • Maseczki warzywne

  Maseczki warzywne

  Skoro pełne chemicznych dodatków maseczki nie są najlepsze dla ciężarnych, warto skorzystać z tego, co podsuwa natura. Na zanieczyszczoną twarz z wypryskami należy nałożyć przynajmniej 1 – 2 razy w tygodniu plasterki świeżego ogórka zielonego albo świeżego pomidora. Oba warzywa mają zdolność oczyszczania skóry, a to sprzyja zanikaniu trądziku.

 • Regularne ćwiczenia

  W walce z trądzikiem mogą pomóc również ćwiczenia – dostosowane do stanu oraz przebiegu ciąży – regularny ruch. Fitness dla kobiet w ciąży lub spacery poprawią stan wewnętrzny organizmu oraz gospodarkę hormonalną. Gdy hormony ustabilizują się, trądzik szybciej zniknie.