Jak wybielić zęby w domu?

Opiekun artykułu: pyla
Advertising
Jak wybielić zęby w domu?

Jak wybielić zęby w domu?

Kto z nas nie marzy o uśmiechu gwiazdy filmowej? Aby to osiągnąć, nasze zęby muszą być nieskazitelnie białe, podczas gdy nawet zwykła herbata czy przyprawy pozostawiają na nich osad i barwią je. Zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym często okazuje się być za drogi na naszą kieszeń. Co więc zrobić, aby nasz uśmiech dosłownie lśnił bielą? Poniższe sposoby ograniczają się do czynności, które możesz wykonać samodzielnie w domu za pomocą produktów, które na pewno znajdziesz w swoich łazienkowych i kuchennych szafkach albo w lodówce.

Advertising
Advertising
Czego potrzebujesz:

skórka pomarańczowa

skórka bananowa

truskawki

ocet

olej goździkowy

woda utleniona

pasta wybielająca

orzech włoski

popiół drzewny

liść laurowy

soda

Warto zapamiętać:

Jeśli chcesz dłużej utrzymać efekt wybielonych zębów, unikaj produktów, które je barwią, takich jak kawa, czarna herbata, tytoń, czerwone wino czy przyprawy o intensywnych barwach (np. curry).

Wskazówki:

Podczas walki o białe zęby należy uzbroić się w cierpliwość i być systematycznym – domowe metody działają powoli.Żeby dokładnie wyczyścić zęby, używaj szczoteczki elektrycznej.Jeśli twój problem z osadem na zębach jest bardzo poważny, udaj się do dentysty.

 • Owoce na ratunek zębom

  Owoce na ratunek zębom

  Owoce są nie tylko pyszne i zdrowe, ale jak się okazuje, niektóre z nich mają właściwości wybielające. Jeśli chcesz mieć białe zęby, sięgnij po skórkę pozostałą po zjedzeniu pomarańczy i nacieraj jej białą powierzchnią zęby. Aby osiągnąć efekt, musisz powtarzać tę czynność codziennie. Podobne zastosowanie ma skórka od banana. Latem natomiast zdecyduj się na truskawki. Weź kilka sztuk, rozgnieć je widelcem i tak powstałej masy użyj w taki sam sposób, jak pasty do zębów. Nie dość, że truskawki poprawią biel zębów, to na dodatek pomogą w walce z osadem nazębnym. Do wybielania zębów przydatna jest także cytryna, a raczej kwas w niej zawarty.

 • Profesjonalne środki wybielające

  Profesjonalne środki wybielające

  Możesz zdecydować się na reklamowane środki wybielające, które oferowane są w sklepach. Ich koszt jest zdecydowanie niższy niż wizyty u stomatologa, a przy tym wybór takich środków jest naprawdę szeroki i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Na sklepowych półkach leżą pasty wybielające jednocześnie chroniące szkliwo, żele do smarowania zębów czy paski wybielające. Jeśli jednak nie chcesz rezygnować ze swojej ulubionej pasty do zębów, możesz dodać do niej kroplę olejku goździkowego, dzięki czemu twój środek myjący zyska nie tylko właściwości wybielające, ale również przeciwbólowe i przeciwzapalne.

 • Proszki wybielające

  Proszki wybielające

  Aby uzyskać białe zęby, możesz również użyć sproszkowanych produktów. Taki efekt osiągniesz, czyszcząc zęby za pomocą rozdrobnionego orzecha włoskiego, popiołu drzewnego czy też mieszanki sproszkowanego liścia laurowego wymieszanego z wysuszoną i również sproszkowaną skórką pomarańczy. Dobrym sposobem jest także mieszanka sody spożywczej z solą jodowaną, która ma silne właściwości wybielające – na tyle silne, że nie można z nią przesadzać. W nadmiarze bowiem może spowodować ścieranie szkliwa.

 • Inne sposoby

  Inne sposoby

  W walce o białe zęby może okazać się przydatny ocet, ulubieniec każdej perfekcyjnej pani domu. Przygotuj słaby roztwór z wody i octu i nim płucz zęby. Jeśli jednak drażni cię zapach, a tym bardziej smak octu, zdecyduj się na wodę utlenioną i za pomocą patyczka delikatnie przemywaj nią zęby.

 • Pielęgnacja zębów

  Pielęgnacja zębów

  Nie możesz zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji zębów. Używając wszystkich powyższych sposobów, uważaj na swoje dziąsła oraz szkliwo, podrażnienie ich może bowiem spowodować długotrwałe problemy dentystyczne czy też problemy z jedzeniem. Płucz zęby płynami do jamy ustnej, a o przestrzenie pomiędzy zębami pomoże ci zadbać nić dentystyczna.