Jak powinno się prawidłowo dobierać bieliznę?

Opiekun artykułu: juzza
Advertising
Jak powinno się prawidłowo dobierać bieliznę?

Jak powinno się prawidłowo dobierać bieliznę?

Wbrew pozorom wiele kobiet nie potrafi sobie odpowiednio dobrać biustonosza. Najczęściej jest on zbyt duży – taki błąd w zakupie bielizny popełnia kilkadziesiąt procent z nas. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że źle dobrany biustonosz pogrubia sylwetkę, zniekształca, postarza. Poprzez to nasze proporcje są zaburzone. Podobnie jest z majtkami. Jeśli nie leżą na nas prawidłowo, uwydatnią brzuch, uwypuklą wałeczki. Szczególnie widoczne będzie to latem, gdy źle dobrane figi zestawimy z cieniutką, obcisłą spódniczką lub sukienką. Dlatego też warto zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi tego, jak kupować bieliznę i na co zwracać uwagę w sklepie.

Advertising
Advertising
 • Kupujemy biustonosz

  Kupujemy biustonosz

  Poszukując odpowiedniego biustonosza, zacznijmy od obwodu. Pamiętaj, że nie może on być zbyt duży, a zatem nie powinien się podnosić i przesuwać, gdy podnosisz do góry ręce. Powinien natomiast idealnie opinać Twoje ciało, być dopasowany do niego. Dobrze dobrany stanik podpiera biust, a zatem dzięki temu nasze piersi doskonale się prezentują. Dlatego też jeśli nosisz bluzki czy koszulki w rozmiarze między trzydzieści osiem a czterdzieści dwa, szukaj stanika z obwodem siedemdziesiąt pięć centymetrów. Im większy rozmiar bluzki, tym adekwatnie – większy stanik. Uważaj z długością ramiączek. Nie powinny one oczywiście zsuwać się z ramion, ale także nie powinny się w nie wrzynać. Kupując stanik, przymierzaj go na ostatnią haftkę, aby był najluźniejszy. Z czasem się przecież rozciągnie i wówczas przesuniesz zapięcie. Nie ma sensu zwężać go za kilka miesięcy.

 • Jakie zadanie ma dobrze dobrany stanik?

  Jakie zadanie ma dobrze dobrany stanik?

  Pamiętaj, że Twój biust się zmienia. Ma na to wpływ wiele czynników: ciąża, przybieranie na wadze, utrata masy ciała, ćwiczenia, starzenie się. Dlatego też tak ważny jest dobór odpowiedniego stanika, ponieważ powinien od utrzymywać Twoje piersi w formie, niezależnie od zmian, jakie je dotykają. Powinien zatem być przede wszystkim ze sztywnymi miseczkami. Unoszą one piersi do góry i nadają im regularnego, okrągłego kształtu. Dzięki temu Twój biust wygląda o wiele młodziej. Usztywnienia miseczek są zazwyczaj zrobione z miękkiej gąbeczki, która nie jest widoczna. Dodatkowo zwracaj uwagę na szerokość ramiączek. Jeśli masz kilka kilogramów za dużo, warto, aby stanik był na szerszych ramiączkach. Wąskie mogą nieestetycznie wrzynać się w ramię.

 • Pozostałe elementy bielizny

  Pozostałe elementy bielizny

  Niezwykle ważny jest także dobór odpowiednich majtek. Letnią porą, gdy nosisz cienkie sukienki i spódniczki, majtki muszą być niemal niewidoczne. Ich kolor nie może także kontrastować z kolorem ubrania. Najlepszym wyborem są tutaj stringi. Jeśli lubisz spódniczki – biodrówki, majtki nie mogą być absolutnie wysokie! Pilnuj także, aby gumka przy figach zbytnio nie wrzynała Ci się w ciało. Powoduje to bowiem, że powstaje charakterystyczny wałeczek, który sprawia, że wyglądamy grubo. Natomiast majtki pełne, w kształcie szortów, doskonale sprawdzą się do dżinsów.