Jak dobrze wybrać stomatologa?

Opiekun artykułu: flown
Advertising
Jak dobrze wybrać stomatologa?

Jak dobrze wybrać stomatologa?

W tej kwestii pewnie wielu z was odwiedziło co najmniej kilka gabinetów stomatologicznych, zanim znalazło ten, który wam odpowiadał. Może jednak dalej toczycie batalie i nie wiecie, jak poradzić sobie z problemem, z którym boryka się sporo ludzi? W artykule pozwolę sobie rozwiać kilka typowych wątpliwości, które dominują podczas szukania specjalisty leczącego wasze zęby.

Advertising
Advertising
 • Zapytaj znajomych

  Zapytaj znajomych

  W razie dylematów odnośnie wyboru dobrego i zaufanego specjalisty stomatologa dobrze jest zasięgnąć porady znajomych, przyjaciół czy rodziny. Oczywiście jest to ich subiektywna ocena, lecz dla nas będzie mogła stanowić podstawę do umówienia się na wizytę. Bardzo istotne jest wypytanie znajomych o dentystę, jeśli zamierzamy iść do niego na pierwszą wizytę z dzieckiem. Aby przed kolejnym spotkaniem nie było w domu płaczu, należy wybrać specjalistę, który uzyskał dobrą ocenę wśród małych pacjentów.

 • Płacić czy nie płacić

  Jeżeli dysponujesz gotówką i nie ma dla Ciebie znaczenia, czy i jakie zabiegi są w gabinecie dentystycznym refundowane, masz mniej problemów podczas dokonywania wyboru. Jeżeli zależy Ci jednak na pewnych oszczędnościach, wybierz stomatologa, który ma podpisaną umowę z NFZ. Dzięki takiemu rozwiązaniu za pewne zabiegi zapłacisz mniej, a z niektórych będziesz mógł skorzystać za darmo. Pamiętaj, by sprawdzić, co zyskujesz dzięki wybraniu gabinetu z refundacją. Każdy taki gabinet ma swoją listę refundowanych świadczeń.

 • Miło znaczy przychylnie

  Idąc do dentysty, nie możesz odczuwać lęku. Podczas rejestracji czy umawiania wizyty zwróć uwagę na panującą atmosferę. Dawne czasy już minęły, ty jesteś teraz klientem, o którego personel gabinetu stomatologicznego ma dbać i dawać ci poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

 • Kto pyta, nie błądzi

  Podczas wizyty u stomatologa nie możesz pozwolić sobie na to, że ominie on temat twoich problemów zdrowotnych z uzębieniem, będzie udzielał zdawkowych odpowiedzi, a ty po wyjściu będziesz rozczarowany. Pytaj więc znajomych przed wizytą, czy stomatolog dobrze tłumaczy, czy udziela odpowiedzi na pytania pacjentów i czy daje pacjentowi wybór pomiędzy różnymi formami leczenia. Obecnie leczenie zębów nie jest tanie. Dlatego trudno wybierać specjalistę, który pomimo tego, że dostaje od nas całkiem niemałą zapłatę, nie poinformuje i nie uświadomi w wielu kwestiach leczenia.

 • Dobrze wyposażony gabinet

  Dobrze wyposażony gabinet

  Przed podjęciem decyzji o wyborze specjalisty sprawdź, jak wyposażony jest jego gabinet. Obecnie powinien być on nowoczesny, a leczenie powinno opierać się na najnowszych technologiach.

X