Domowe maseczki oczyszczające
Domowe maseczki oczyszczające
Dobre oczyszczenie to sekret pięknej skóry. Im mniej zanieczyszczeń znajduje się na skórze i w porach, tym ładniej i zdrowiej ona wygląda. Aby osiągnąć taki efekt, nie trzeba co tydzień odwiedzać kosmetyczki. Domowe maseczki oczyszczające pomagają zachować skórze nienaganny stan, a naturalne składniki, z których są wykonane, nie podrażniają nawet wrażliwej cery.
Maseczka z białka jaja
Jaja są nie tylko zdrowe, ale i przydatne w oczyszczaniu skóry. Nie wykorzystuje się do tego całego jajka, ale jedynie białko. Należy ubić je na sztywną pianę, bez żadnych dodatków, a następnie nałożyć na twarz i pozostawić na twarzy aż do momentu, w którym białko całkowicie zaschnie. Ze względu na to, że zasychanie białka powoduje ściąganie się skóry, nie jest to maseczka, którą powinny wykorzystywać osoby o bardzo suchej skórze. Mogłoby ją to wysuszyć jeszcze bardziej i doprowadzić do pękania.
Maseczka z cytryny i śmietany
Oczyszczenie z brudu i tłuszczu zapewni maseczka z cytryny i śmietany. Cytryna odkazi skórę ze szkodliwych związków, a śmietana zapewni jej odżywienie. Do przygotowania maseczki należy przygotować 4 łyżki śmietany oraz 10 kropli soku z cytryny. Całość powinna zostać dokładnie wymieszana, tak żeby powstała gładka papka. Należy rozprowadzić ją równo po całej powierzchni twarzy, omijając oczy, i pozostawić na 20 minut. Po upływie tego czasu maseczkę zmywa się letnią wodą. Po zmyciu całej papki ze skóry warto przemyć ją jeszcze raz, tym razem korzystając z zimnej wody.
Maseczka z cukru
Chociaż spożywanie cukru może mieć zły wpływ na skórę i powodować pojawianie się na niej wyprysków, cukier stosowany jako maseczka – wręcz przeciwnie. Działa niczym naturalny peeling, który czyści zatkane pory, pozbawiając je nadmiaru zalegającego w nich łoju oraz zanieczyszczeń. Wystarczy 1 łyżka cukru wsypana do szklanki i zalana 1 łyżką gorącej wody. Należy poczekać, aż cukier rozpuści się całkowicie, tworząc papkę. Dopiero wtedy możliwe jest zastosowanie jej na twarz. Podczas nakładania należy masować skórę twarzy delikatnymi, kolistymi ruchami. Poprawia to usuwanie brudu, a jednocześnie ukrwienie w masowanych rejonach. Maseczka może pozostać na twarzy 3 minuty, po czym zmywa się ją ciepłą wodą.
Maseczka orzechowa
Odżywienie i usunięcie martwego naskórka, który blokuje skórze cyrkulację powietrza, zapewniają również orzechy. Można z nich przygotować skuteczną maseczkę. Aby to osiągnąć, trzeba przygotować i obrać 4 orzechy włoskie, a następnie zalać je 100 mililitrami ciepłego mleka. Pod wpływem mleka orzechy napęcznieją. Jest to znak, że maseczka jest gotowa do nałożenia. Po równomiernym nałożeniu jej na skórę powinna na niej pozostać 10 minut. Na zakończenie można rozmasować maseczkę na twarzy, pozwalając drobinkom orzechów złuszczyć naskórek, a dopiero potem zmyć.
Maseczka jabłkowa
Oczyszczanie cery suchej jest problematyczne, ponieważ można ją łatwo podrażnić. Na szczęście jest na to sposób – maseczka jabłkowa. Trzeba jedynie zetrzeć na tarce o drobnych oczkach 1 jabłko, najlepiej zielone, i dodać sok wyciśnięty z 1/2 cytryny. Całość dobrze wymierzać i nałożyć na twarz na 15 minut. Po zmyciu maseczki letnią wodą warto nasmarować skórę delikatnym kremem nawilżającym.