Czym najlepiej zmywać makijaż z twarzy?

Opiekun artykułu: ani
Advertising
Czym najlepiej zmywać makijaż z twarzy?

Czym najlepiej zmywać makijaż z twarzy?

Dobrze wykonany makijaż potrafi trzymać się na skórze przez długi czas, jednak w pewnym momencie konieczne jest jego zmycie. Przetrzymywanie go na skórze może doprowadzić nie tylko do pojawienia się wyprysków, lecz również spowodować, że zmarszczki będą pojawiać się znacznie szybciej. Aby tego uniknąć, o demakijaż trzeba zadbać tak samo, jak o wykonanie makijażu.

Advertising
Advertising
  • Kiedy zmyć makijaż?

    Kiedy zmyć makijaż?

    Nie wolno kłaść się spać w makijażu, niezależnie od tego, czy były to tylko delikatne muśnięcia kosmetykami, czy cały mocny make up. Trzeba pamiętać, że podczas wieczornego wyjścia czy nawet podczas codziennej pracy na twarzy i na makijażu osiadają liczne zanieczyszczenia, pot, dym tytoniowy, spaliny, a wszystko to tworzy szkodliwą mieszankę, która odbije się na stanie skóry. Jednocześnie taka warstwa nie pozwala twarzy odpocząć i zregenerować się.

  • Demakijaż oczu

    Demakijaż oczu

    Pierwszym krokiem jest zmycie makijażu z oczu. Ze względu na cienką skórę powiek oraz skórę wokół oka, musi być on bardzo delikatny. Częstym błędem jest nadmierne naciąganie powiek, przez co szybciej pojawiają się zmarszczki. Nie należy również trzeć oka płatkami kosmetycznymi, niezależnie od tego, czego używa się do zmywania kosmetyków.Najlepszym i nie podrażniającym środkiem są płyny micelarne, specjalne płyny do demakijażu oczu, mleczko kosmetyczne, oliwka kosmetyczna. Wybrany specyfik należy nanieść na płatek kosmetyczny i przycisnąć lekko do oka. Pod wpływem płynu makijaż zostanie rozpuszczony i będzie łatwy do starcia bez naciągania skóry. Jeżeli makijaż jest mocny, niezbędne będzie powtórzenie procesu kilka razy. Natomiast w przypadku kosmetyków wodoodpornych konieczne jest stosowanie płynów dwufazowych.

  • Demakijaż twarzy

    Demakijaż twarzy

    Po zmyciu kosmetyków z oczu można przejść do czyszczenia reszty twarzy. Krem, podkład, zanieczyszczania tworzą mieszankę bardzo niekorzystną dla każdego naskórka. W tym przypadku należy kosmetyk do czyszczenia skóry dostosować do rodzaju makijażu.Jeśli stosunkowo lekko zmywa się codzienny makijaż, składający się z podkładu, różu i ewentualnie tuszu do rzęs na oczach, wystarczy dobry płyn micelarny. Dzięki niemu łatwo pozbyć się zbędnego po całym dniu makijażu. Jednocześnie nie wysusza się skóry, ale oczyszcza się pory.Gdy makijaż był cięższy, potrzeba czegoś mocniejszego – żelu do mycia twarzy albo mleczka kosmetycznego. Stosowanie wody z mydłem nie jest polecane, ponieważ narusza ono pH skóry.

  • Demakijaż a typ skóry

    Demakijaż a typ skóry

    Nie istnieje jeden kosmetyk do każdego typu skóry. Niezbędne jest zatem dobranie preparatów do jej rodzaju.Cera tłusta wymaga takich, które zbiorą nadmiar tłuszczu oraz zamkną pory. Dobrze sprawdzają się żele oraz preparaty z cynkiem i witaminą B.Cera sucha i wrażliwa, która wykazuje większą skłonność do podrażnień, powinna być oczyszczana tzw. mydłem bez mydła, dostępnym w aptekach.Z kolei cera dojrzała, która często staje się mniej nawilżona i napięta, wymaga do demakijażu mleczka. Usunie ono zanieczyszczenia oraz odżywi i poprawi koloryt skóry.