Wybór płaszcza zimowego – porady i wskazówki

Opiekun artykułu: okasz
Advertising
Wybór płaszcza zimowego – porady i wskazówki

Wybór płaszcza zimowego – porady i wskazówki

Tradycyjnie przyjęło się, że sezon na płaszcze zimowe otwiera 1 listopada, gdyż to najczęściej wtedy wyciągamy je z szaf, czyścimy i odkurzamy, aby móc założyć na cmentarz w dniu Wszystkich Świętych. Jednak sam płaszcz można kupić również znacznie później, kiedy rzeczywiście będzie on już potrzebny na co dzień, gdyż nie zawsze sam początek listopada jest taki mroźny, a pogoda kapryśna. Jeśli zawsze masz problem z wyborem swojego zimowego okrycia wierzchniego i potem kupujesz coś w ostatniej chwili, to ten poradnik przyda ci się, żeby podjąć niespieszną i dobrze przemyślaną decyzję. Powodzenia!

Advertising
Advertising
 • Poluj od września…

  Płaszcz zimowe pojawiają się w sklepach stacjonarnych oraz internetowych już pod koniec sierpnia i na początku września. Wówczas to zmieniają się kolekcje: z wiosenno-letniej na jesienno-zimową. Dlatego też swojego wymarzonego płaszcza możesz wypatrywać już od tego czasu, jednak jeszcze go wtedy nie kupuj. Daj sobie czas, aby przejrzeć jak najwięcej ofert oraz porównać ceny.

 • …kupuj w listopadzie

  …kupuj w listopadzie

  Ceny płaszczy zimowych zaczną spadać po 1 listopada. Sama zobaczysz, że coraz więcej sklepów będzie wówczas wprowadzało promocje, na przykład obniżając cenę o 30% czy nawet o połowę. Będą to już pierwsze czystki w sklepach przed kolejną kolekcją, która pojawi się w lutym. Możesz także poczekać do poświątecznych, grudniowych wyprzedaży. Wtedy można trafić na bardzo tanie płaszcze, jednak możesz tak zrobić tylko pod warunkiem, że twoje poprzednie okrycie wierzchnie nadaje się jeszcze do noszenia.

 • Magazyny modowe

  Zanim dokonasz zakupuj płaszcza, przejrzyj magazyny modowe oraz czasopisma dla Pań. Znajdziesz tam najnowsze trendy. Nawet jeśli niespecjalnie zależy ci na podążaniu za modą, to może jednak któryś z prezentowanych tam płaszczy przypadnie ci do gustu. Wówczas będziesz miała przy fotografii modelki podaną dokładną cenę oraz sklep, z którego okrycie pochodzi. To bardzo wygodne rozwiązanie.

 • Wyszukiwarki

  W wyborze idealnego płaszcza możesz posłużyć się także specjalnymi serwisami-wyszukiwarkami. Są takie modowe serwisy, na których gromadzone są oferty z różnych sklepów internetowych. Możesz tam wybrać nie tylko to, że szukasz płaszcza, ale także jego kolor, krój, długość, rozmiar, a także to, z jakiego materiału jest wykonany. Dzięki temu twoje poszukiwania zostaną zawężone tylko do tych modeli, które mogłyby ci się spodobać. Jeśli boisz się robienia zakupów przez Internet, to pamiętaj, że zawsze masz prawo zwrotu.

 • Inny niż poprzednie

  Jeśli zawsze wybierałaś płaszcz w kolorze czarnym albo brązowym czy szarym, to dobrym kryterium wyboru nowego okrycia jest po prostu inność. Zazwyczaj płaszcze czy kurtki, które kupiliśmy w poprzednim roku albo dwa lata temu, nie są prawie wcale zniszczone i możemy nosić je nadal. Dlatego też, żeby odświeżyć swoją garderobę, kup płaszcz, który będzie inny niż wszystkie twoje poprzednie. Dzięki temu stworzysz swoją własną kolekcję płaszczy i kurtek zimowych.

 • Ocieplany i z kapturem

  Ocieplany i z kapturem

  Nie wystarczy, żeby płaszcz dobrze się prezentował i był modny. Musi on być przede wszystkim funkcjonalny, czyli spełniać swoje zadanie na zimę – chronić twój organizm przed wiatrem, śniegiem, ujemnymi temperaturami. Dlatego pamiętaj, że powinnaś sprawdzić, czy płaszcz na pewno jest dobrze ocieplany i czy ma kaptur.

X