Tasowanie kart – pięć prostych sposobów
Tasowanie kart – pięć prostych sposobów
Zanim zaczniemy grać w karty, należy je dokładnie potasować, aby ich ułożenie było całkowicie przypadkowe. Trzeba umieć tasować karty, jeśli często uczestniczy się w spotkaniach towarzyskich, w czasie których gra się w którąś z karcianych gier. Poza tym umiejętność efektownego tasowania budzi wrażenie, warto więc ją opanować.
Kiedy karty zostaną już potasowane, tasujący podaje talię któremuś z graczy do przełożenia, by nie było wątpliwości, że karty są ułożone naprawdę losowo.
Tasowanie kart – sposób pierwszy
Jest to najprostszy sposób tasowania kart, który zna chyba każdy. Od tej metody na ogół zaczynamy naszą przygodę z tasowaniem kart. W prawej dłoni trzymamy talię kart, przytrzymując ją od góry kciukiem, a lewą wyjmujemy część kart z talii. Następnie wyjęte karty wsuwamy z powrotem do talii, którą trzeba trzymać luźno, tak by trafiły w inne miejsca. Czynności te trzeba powtarzać do momentu, kiedy karty będą dokładnie potasowane.
Tasowanie kart – sposób drugi
Bardzo prosta, a jednocześnie efektowna metoda tasowania kart. Talię przytrzymujemy od góry lewą dłonią, a od spodu prawą, a następnie zdejmujemy trochę kart z góry talii prawą dłonią i przytrzymujemy pozostałe karty lewą. Karty zdjęte z góry trafiają pod spód talii. Czynności powtarzamy do momentu, kiedy karty będą dokładnie potasowane.
Tasowanie kart – sposób trzeci
Łatwy i skuteczny sposób tasowania kart. Talię kart dzielimy na pół. Przykładamy część talii trzymaną w lewej dłoni do kart trzymanych w prawej dłoni w taki sposób, by zetknęły się krótsze krawędzie kart. Można także wsuwać karty od strony narożnika. Następnie wsuwamy karty trzymane w lewej dłoni pomiędzy trzymane luźno karty z prawej dłoni. Lewą dłonią wyginamy karty, by dobrze się ułożyły, i wyrównujemy talię. Jeśli trzeba, tasujemy karty powtórnie.
Tasowanie kart – sposób czwarty
Metoda nieco podobna do poprzedniej, ale trudniejsza. Jest za to bardziej efektowna. Talię kart dzielimy na pół. Każdą część trzymamy w dłoni (nie kładziemy ich na stole) i przytrzymując kciukiem, delikatnie wyginamy, tak by karty z jednej części talii wsunęły się efektownie pomiędzy pozostałe, tworząc efekt kaskady. Jeśli trzeba, tasujemy karty powtórnie.
Tasowanie kart – sposób piąty
Bardzo efektowny sposób tasowania kart, używany w kasynach oraz przez graczy w pokera, gdyż uniemożliwia zobaczenie spodniej karty. Talię dzieli się na dwie części, każdą z nich układa na stole, przytrzymując dłonią. Za pomocą kciuków unosimy wewnętrzne rogi każdej kupki kart, a następnie pozwalamy im powoli opadać. W tym momencie wsuwa się jedną część talii w drugą.