Przyjęcie w ogrodzie – porady i wskazówki

Opiekun artykułu: chichotka
Advertising
Przyjęcie w ogrodzie – porady i wskazówki

Przyjęcie w ogrodzie – porady i wskazówki

Jeszcze kilka dekad temu królowały tak zwane domówki, czyli prywatki organizowane najczęściej w mieszkaniach, a nawet pokojach. Teraz, kiedy coraz więcej osób może pozwolić sobie na domy z ogródkiem, przyjęcia organizowane na świeżym powietrzu już nikogo nie dziwią ani nie zaskakują. Jednak takie spotkanie ze znajomymi organizuje się nieco inaczej niż to w czterech ścianach. Poniżej znajdziesz kilka porad oraz wskazówek, które podpowiedzą ci, o czym nie możesz zapomnieć, jeśli chcesz, by twoje przyjęcie było niezapomniane w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Powodzenia i dobrej zabawy!

Advertising
Advertising
  • Kapryśna pogoda

    Przyjęcie pod chmurką organizuje się późną wiosną, wczesną jesienią oraz przez całe lato, czyli generalnie w te okresy, kiedy słońce przyjemnie ogrzewa nasze ciała i mamy dużo większe szanse na ładną pogodę. Niestety, dobrze wiemy, jaka ona potrafi być kapryśna – w ciągu kilkunastu minut piękny dzień może zmienić się w burzowy oraz deszczowy. Dlatego też musisz być przygotowana na wszelkie niedogodności. Jeśli upał będzie nie do wytrzymania, potrzebny ci będzie duży parasol przeciwsłoneczny. Jeśli zaś nagle zacznie padać, powinnaś być zaopatrzona w altankę albo wymyślić jakieś wyjście awaryjne, jak chociażby szybkie „przetransportowanie” całej imprezy do domu.

  • Serwetki

    Powinnaś przygotować także bardzo duży zapas serwetek, ręczników papierowych oraz ściereczek. Wszystkie te rzeczy mogą okazać się niezbędne, zwłaszcza na przyjęciu pod chmurką, gdzie łatwo się o coś potknąć, przewrócić, zabrudzić albo gdzie wiatr może przewrócić szklankę i coś na kogoś wylać. Warto więc wykazać się wyobraźnią oraz czujnością.

  • Lekkie jedzenie

    Lekkie jedzenie

    Tak, jak już zostało to wspomniane, przyjęcia w ogrodzie organizowane są najczęściej w sezonie maj-wrzesień. Jest to okres, kiedy polskie ogrody oraz sady obfitują w wiele pyszności sezonowych. Warto więc je wykorzystać i stworzyć z nich pyszną kolację oraz lekkie przekąski. Takie ogrodowe przyjęcie sprzyja najbardziej grillom i naszym ulubionym pieczonym kiełbaskom, kaszankom oraz karkówkom. Nie ma nic złego w takim przyjęciu, ale pamiętaj, by te dość ciężkie potrawy uzupełnić lekkimi sałatkami oraz owocami. Zapomnij więc o majonezie.

  • Dekoracja stołu

    Dekoracja stołu

    To, że impreza odbywa się pod chmurką, wcale nie oznacza, że wszystko musi być bardzo surowe i takie wręcz plenerowe, jak na wycieczkach szkolnych. Jako dobra gospodyni możesz wykazać się zmysłem dekoratorskim nawet wówczas, gdy jest mało miejsca, a całość przyjęcia ma bardzo nieformalny charakter. Rzecz jasna, nie musisz kłaść obrusa na ogrodowy stół, ale możesz zdecydować się na dwa małe wazony z kwiatami lub też jeden duży. Dekoracją może być także sama zastawa. Nie staraj się, aby była ona utrzymana w tych samych barwach. Im więcej kolorów oraz wzorów, tym całość będzie wyglądała lepiej. Dodatkowo, zamiast po prostu stawiać wodę w butelce, przelej ją do dzbanka i wrzuć truskawki z miętą, cytrynę z miętą albo pomarańcze, cytryny oraz limonki.

  • Oświetlenie

    Nie zapomnij także o zadbaniu o odpowiednie oświetlenie. Wszak goście lubią posiedzieć sobie do późnego wieczora z lampką wina albo butelką wina. W sklepach budowlanych możesz kupić specjalne oświetlenie ogrodowe. Przydadzą się także świeczki typu podgrzewacze, które ustawisz na stole. Dolej do nich trochę olejku lawendowego czy tymiankowego, żeby odstraszyć komary.