Jakich rzeczy potrzebują młodzi rodzice?

Opiekun artykułu: katasza
Advertising
Jakich rzeczy potrzebują młodzi rodzice?

Jakich rzeczy potrzebują młodzi rodzice?

Młodzi rodzice, zwłaszcza przed narodzinami pierwszego dziecka, nie wiedzą, co kupić i w efekcie kupują więcej rzeczy, niż jest to konieczne. Jednak zawsze są tak samo przejęci wyprawką dla malucha, która powinna być najlepsza i najładniejsza. Żeby ułatwić mamie i tacie ten pełen emocji okres, przedstawiamy kilka przedmiotów, które powinny znaleźć się na liście zakupów.

Advertising
Advertising
 • Elektroniczna niania

  Elektroniczna niania

  Bardzo przydatne urządzenie, które pozwala rodzicom wyjść z pokoju dziecka, a jednocześnie wiedzieć, co się tam dzieje. Dzięki niemu można wziąć kąpiel, zająć się gotowaniem obiadu lub po prostu zasnąć w swojej sypialni i mieć poczucie bezpieczeństwa, że usłyszy się płacz malucha. Elektroniczna niania znacznie ułatwia życie, więc warto w nią zainwestować.

 • Podgrzewacz butelek

  Dotychczas butelki z pokarmem podgrzewano w kąpieli wodnej albo w mikrofalówce. Niestety kończyło się to podgrzaniem nierównomiernym lub za mocnym, a do tego niszczyło cenne składniki zawarte w mleku matki. W podgrzewaczu do butelek można z powodzeniem podgrzać pokarm, bezpiecznie i do odpowiedniej temperatury. Niektóre z urządzeń posiadają dodatkowo możliwość sterylizacji butelek i na te najlepiej się zdecydować.

 • Dozownik lekarstw

  Dozownik lekarstw

  Podanie środków leczniczych małemu dziecku to ogromny problem dla większości rodziców. Lekarstwa nie są smaczne i maluch reaguje buntem na ich jedzenie. W związku z tym warto mieć w pobliżu kubek z dozownikiem lekarstw. Jest on ukryty wewnątrz naczynia, dziecko nie widzi go i popijając sok albo herbatę, jednocześnie przyjmuje odpowiednie lekarstwo.

 • Monitor oddechu

  Zespół śmierci łóżeczkowej, związany z nagłym zatrzymaniem oddychania u niemowlaka, to wciąż niewyjaśniony problem. Z tego powodu warto zakupić monitor oddechu, który zaalarmuje rodziców, jeżeli dziecko nagle przestanie oddychać. Można wtedy szybko podjąć reanimację i uratować malucha.

 • Wanienka i przewijak

  Wanienka i przewijak

  Zarówno przewijak dla malucha, jak i wanienka są niezbędnym wyposażeniem. Jednak połączenie obu rzeczy jest jeszcze praktyczniejsze. Dzięki temu nie trzeba po kąpieli przenosić niemowlaka z miejsca na miejsce. Wystarczy nakryć wannę pokrywą i położyć dziecko. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie wanienki z rurą i odpływem.

 • Termometr

  Termometr

  Posiadanie termometru dla dziecka jest bardzo istotne. Jednak nie może to być zwykły przyrząd, taki jak dla dorosłego. Niezbędne jest zakupienie termometru, który wkłada się delikatnie do ucha malucha. Urządzenie jest elektryczne i szybko podaje wynik, bez stresu dla dziecka oraz prób mierzenia gorączki w inny sposób.