Jak zrobić straszne duchy na paznokciach?

Opiekun artykułu: marekga
Advertising
Jak zrobić straszne duchy na paznokciach?

Jak zrobić straszne duchy na paznokciach?

Paznokcie można dostosować nie tylko do swojego nastroju, lecz również do nadchodzących świąt oraz panującej wokół atmosfery. Tym samym zrobienie na paznokciach strasznych duszków dopasowanych do Halloween to dobra zabawa oaz dobra ozdoba dla każdej modnej kobiety i dziewczyny.

Advertising
Advertising
 • Co będzie potrzebne?

  Co będzie potrzebne?

  Do ładnego ozdobienia paznokci potrzebne będzie kilka podstawowych rzeczy, wśród nich przede wszystkim:
  * baza pod lakier,
  * czarny lakier do paznokci,
  * biały dekoracyjny lakier do paznokci,
  * utwardzacz do lakieru do paznokci.
  Istotne jest użycie lakieru dekoracyjnego, ponieważ ma on cienki pędzelek, którym łatwiej tworzyć duszki.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przed przejściem do malowania paznokcie przygotować do ozdabiania. Umyć je dokładnie, żeby nie były tłuste, spiłować, zaokrąglając je do ładnego kształtu oraz pozbyć się zbędnych skórek. Pracując przy skórkach, uważać, żeby nie doszło do powstania bolesnych ran, które mogą skutkować zakażeniem. Po przygotowaniu paznokci pomalować wszystkie bazą pod lakier i pozostawić do wyschnięcia.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Po wyschnięciu bazy pomalować wszystkie paznokcie czarnym lakierem. Poczekać, aż wyschnie i nałożyć drugą warstwę lakieru, aby płytka paznokcia nie była widoczna, zniszczyłoby to efekt. Dopiero po całkowitym wyschnięciu drugiej warstwy przejść do ozdabiania.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Ozdabianie paznokci polega na namalowaniu na nich kształtu duszków w powłóczystych białych szatach – jak to duchy. Można w taki sposób ozdobić każdy paznokieć lub wybrać kilka do ozdoby, wedle uznania. Malować duszki białym lakierem, nakładając jej grubszą warstwę. Podobnie jak przy czarnym lakierze poczekać, aż wyschnie. Gdy lakier będzie suchy, namalować duszkom oczy oraz usta, używając do tego czarnego lakieru, ponownie poczekać na wyschnięcie, a następnie pokryć wszystkie paznokcie utwardzaczem do paznokci.Przygotowanie duszków na własnych paznokciach jest nieco czasochłonne, ale warte wykonania, ponieważ prezentują się naprawdę ciekawie.