Jak samodzielnie zrobić eyeliner mineralny?
Jak samodzielnie zrobić eyeliner mineralny?
Eyeliner to dla wielu kobiet najważniejszy kosmetyk, bez nałożenia którego nie wyobrażają sobie wyjścia z domu. Niestety, w kosmetykach znajdują się składniki, na które wrażliwsze osoby reagują alergią – pojawia się swędzenie, zaczerwienienie, opuchlizna i niemożliwe jest stosowanie produktu. Jeśli takie reakcje dotyczą i Ciebie, możesz wypróbować zrobiony samodzielnie eyeliner mineralny
Co jest potrzebne?
Żeby zrobić eyeliner mineralny, potrzebne są rzeczy do przeprowadzenia dwufazowego procesu. Do fazy pierwszej niezbędne będą:
* 1/4 łyżeczki mirysynianu magnezu,
* 1/4 łyżeczki kwasu stearynowego,
* 1/2 łyżeczki wosku pszczelego,
* 1 łyżka oleju jojoba,
* 2 łyżeczki wosku carnabua.
Do fazy drugiej potrzebne będą:
* 1/2 łyżeczki pigmentu matowego,
* 1/4 łyżeczki silk mica,
* 1/4 łyżeczki sterynianu magnezu,
* 2 krople witaminy E w płynie.
Dodatkowo niezbędne będą:
* łyżeczki miarowe,
* słomki na napoje,
* moździerz i tłuczek,
* folia,
* taśma,
* temperówka do konturówek,
* naczynie do gotowania na parze albo 2 garnki,
* zlewka.
Etap pierwszy
Wszystkie składniki z pierwszej fazy włożyć do naczynia do gotowania na parze. Podgrzać je na parze tak, żeby rozpuściły się, ale nie zagotowywać. Po wykonaniu tego odstawić je na bok do przestudzenia.Do moździerza włożyć wszystkie składniki z fazy drugiej i zacząć zgniatać je tłuczkiem, żeby uzyskać jednolity proszek. Nie mogą pozostać w moździerzu żadne grudki.
Etap drugi
Przesypać zawartość moździerza do zlewki, uzupełniając ją o roztopione wcześniej woski. Poruszać zlewką, żeby obie mikstury połączyły się i aby sypkie produkty dokładnie roztopiły się w płynnych. Po rozpuszczeniu się składników, odstawić zlewkę na chwilę i przygotować słomkę. Zakleić jeden z jej końców folią oraz taśmą, po czym zacząć zawartość zlewki przelewać do jej wnętrza przez nie zaklejoną końcówkę.
Etap trzeci
Z podanego powyżej przepisu można uzyskać 3 słomki z miksturą, czyli 3 eyelinery. Po napełnieniu słomek odstawić je na kilka godzin na boku, w chłodne miejsce, żeby zastygły, tworząc podłużną kredkę. Gdy do tego dojdzie, wysunąć eyeliner ze słomki i zatemperować. Od tego momentu kosmetyk jest gotowy do codziennego stosowania.