Korektor mineralny domowej produkcji – jak go zrobić?

Korektor mineralny domowej produkcji – jak go zrobić?
Korektor mineralny to niezbędny element w kobiecej kosmetyczce. W zależności od firmy, bywa on bardzo drogi, jednak jest sposób, aby obejść niewygodną cenę – można zrobić go samodzielnie. Wystarczy znać składniki i wiedzieć, jak je mieszać, a to podpowiadamy w poniższym artykule.
Co będzie potrzebne?
Przygotowanie korektora w warunkach domowych nie jest bardzo trudne, jednak wymaga zebrania składników aż na 3 fazy działania.
Na fazę nr 1:
* 1/2 miarki stearynianu magnezu,
* 1 miarka dwutlenku tytanu,
* 1 miarka Sericite Mica Mat.
Na fazę nr 2:
* 4 krople olejku jojoba,
* 4 krople dowolnego olejku eterycznego,
* 4 krople witaminy E w płynie.
Na fazę nr 3:
* szczypta pomarańczowego pigmentu,
* 1/8 miarki żółtego pigmentu matowego.Etap pierwszy
Składniki na fazę nr 1 przełożyć do moździerza i zacząć je ucierać. Stopniowo, bez pośpiechu, dodawać składniki z fazy nr 3. Należy je dobrze mieszać, łącząc z pozostałymi i nie dodawać od razu całości, może się okazać, że już w połowie masa będzie miała odpowiedni kolor.
Etap drugi
Ze składników z fazy nr 1 i 3 powinna powstać jednolita konsystencja. Dopiero po uzyskaniu takiej, można przejść do dalszego działania i rozpocząć dodawanie olejków oraz witaminy E. Nie można zaprzestać ucierania, gdy płyny wchłoną się w proszek. Póki konsystencja nie będzie jednolita, nie należy przerywać mieszania.
Etap trzeci
Po utarciu sypki korektor przesypać do pojemniczka kosmetycznego. Jeżeli chce się mieć korektor w płynie, wystarczy dodać go do odpowiedniego kremu na dzień, wymieszać i gotowe.