Jak przygotować róż mineralny?
Jak przygotować róż mineralny?
Odrobina różu może spowodować, że twarz będzie wyglądała znacznie lepiej – żywiej i bardziej promieniście. Dlatego warto mieć w kosmetyczce odpowiedni preparat do nadania blasku policzkom. Róż można bez problemu kupić, jednak nie zawsze uda się trafić na idealną barwę, pasującą do skóry tak, że rumieniec wyda się naturalny. W takiej sytuacji dobrze jest wykonać kosmetyk samodzielnie.
Jakich składników potrzebujesz?
Kluczem do przygotowania dobrego różu mineralnego jest przygotowanie składników na 3 fazy. Do fazy 1 potrzebne są:
* 3 łyżeczki tlenochlorku bizmutu,
* 3 łyżeczki dwutlenku węgla tytanu,
* 2,5 łyżeczki tlenku cynku,
* 2 łyżeczki mieszanki pigmentów: czerwonego, żółtego, brązowego, różowego,
* 1,5 łyżeczki stearynianu magnezu.
Do fazy 2 potrzebne są:
* 3 – 4 krople ulubionego olejku eterycznego,
* 1/4 łyżeczki oleju jojoba.
Do fazy 3 niezbędne będą:
* 2 łyżeczki Sericite Mica Mat,
* 2 łyżeczki pudru perłowego.Etap pierwszy
Do moździerza przesypać wszystkie składniki przeznaczone dla fazy 1 i rozpocząć ich mieszanie tłuczkiem. Powinny połączyć się ze sobą, stając się jednocześnie bardzo sypkie.
Etap drugi
Rozpocząć dodawanie składników z fazy 1 do składników z fazy 2. Nie należy wsypywać od razu całej mieszanki, lecz dodawać ją powoli, cały czas mieszając, żeby wszystko gładko się łączyło, bez powstawania grudek. W razie potrzeby ilość dodanych pigmentów można zmniejszyć. Dopiero po uzyskaniu ładnej barwy i jednolitej konsystencji przejść do dalszego etapu wytwarzania różu mineralnego.
Etap trzeci
Ostatnim etapem jest dodanie do mikstury składników z fazy 3 i wymieszanie ich razem łyżeczką. Dzięki temu róż osiągnie swój ostateczny kształt. Można przesypać go do pojemniczków z sitkiem i odłożyć do wykorzystania.Róż najlepiej nakładać szerokim pędzlem, wykonując szerokie pociągnięcia, które będą wyglądały bardzo naturalnie.