Jak pozbyć się nagniotków?
Jak pozbyć się nagniotków?
Nagniotki pojawiają się dosyć często na skórze palców stóp. Są to nieduże okrągłe stwardnienia, sprawiające intensywny ból. Może pojawić się nawet stan zapalny. Skóra jest zaczerwieniona i wydaje ci się, że nic nie możesz z tym zrobić? Nic bardziej mylnego. Przeczytaj ten artykuł, a szybko zmienisz zdanie, zwłaszcza gdy podane metody zaczną działać i okażą się skuteczne. Przeczytaj i zastosuj.
Przyczyny
Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek działanie, ustal, co konkretnie spowodowało powstanie nagniotków. Przyczyny są różne. Pierwszą z nich jest zakładanie zbyt ciasnych, za małych butów. Jeżeli chodzisz w niewygodnym obuwiu, możesz dorobić się nagniotków. Chodzisz niedbale, masz niewłaściwą postawę? W ten sposób również możesz spowodować to schorzenie. Przyczyną twojego problemu może być też nieprawidłowo wysklepione śródstopie. Kolejna przyczyna jest od ciebie całkowicie niezależna. Zdarza się, że palce stóp na siebie nachodzą i ma to przyczyny genetyczne. Na to nie masz wpływu. W pozostałych sytuacjach powinieneś jednak zareagować i rozwiązać problem. Typowe objawy przy pojawieniu się nagniotków to ból, zaczerwienienie, wrażliwość na ucisk oraz ból podczas chodzenia.
Usuwanie
Jak usunąć nagniotki? Pomogą ci maści i plastry. Dzięki maściom zmiękczysz swoją skórę, a przy tym i twardy nagniotek. Wyposaż się też w kwas borowy i dolewaj go do wody podczas kąpieli nóg. Złagodzi to ból i inne objawy spowodowane przez nagniotki. Może ci również pomóc pierścień filcowy. Jest łatwo dostępny, kupisz go w każdej drogerii lub w aptece. Złagodzi twój ból. Podczas chodzenia nie będziesz odczuwać takiego dyskomfortu jak wcześniej.
Leczenie
Leczenie nagniotków zależy od tego, jaka jest ich przyczyna. Jeżeli wcześniej wybierałeś niewygodne, nieodpowiednie buty, kup wreszcie takie, które nie będą powodować powstawania nagniotków. Buty zawsze starannie przymierzaj. Zanim je kupisz, zrób to kilka razy, by mieć pewność, że to właściwy wybór. Pamiętaj, by kupować buty w godzinach popołudniowych, bo wcześniej możesz mieć nieco opuchnięte nogi, a to uniemożliwi dobry wybór. By zwiększyć swoją pewność, zanim wybierzesz się na zakupy, postaw nogę na tekturze i odrysuj kształt swojej stopy, wytnij i w wybranych butach przymierzaj do wkładki. Ćwicz prawidłowy chód. Może przydać się w tym przypadku specjalistyczne leczenie. Śródstopie możesz leczyć, wykorzystując do tego specjalne wkładki, w które zaopatrzone są sklepy ortopedyczne. Można również kupić obuwie ortopedyczne, które ma podwyższone śródstopie.