Czy kupowanie stanika sportowego ma sens?

Opiekun artykułu: kacha
Advertising
Czy kupowanie stanika sportowego ma sens?

Czy kupowanie stanika sportowego ma sens?

W odpowiednio wymodelowanych stanikach, stanikach push-up oraz koronkowych modelach kobiece piersi wyglądają bardzo korzystnie, jednak nie zawsze jest to najwygodniejszy element bielizny. Kobiety uprawiające sport z pewnością nie będą w nim biegać ani ćwiczyć. Byłoby to niezwykle niewygodne. W poniższym artykule odpowiadamy na pytanie, czy posiadanie stanika sportowego jest korzystne, dla sportsmenek i nie tylko.

Advertising
Advertising
 • Budowa stanika

  Budowa stanika

  Stanik sportowy różni się nieco budową od typowych staników. Przypomina bardzo krótki top wykonany albo z bawełny, albo ze sztucznych, ale oddychających materiałów. Staniki z materiału sztucznego nadają się głównie dla pań, które dużo trenują i dla zawodowych sportsmenek. Charakterystyczne dla sportowych modeli są również ramiączka, znacznie szersze niż w typowej bieliźnie.

 • Dla każdej pani

  Chociaż stanik ma w nazwie słowo „sportowy”, nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla kobiet aktywnych fizycznie. Z pewnością jest dla nich najwygodniejszy w czasie treningów, jednak osoby, które lubią nosić luźne ubrania, nie przepadają za koronką i chcą się czuć swobodnie, również powinny mieć go w swojej szafie.

 • Na mały biust

  Na mały biust

  Kobiety, które mają niewielkie piersi, nieraz czują się niekomfortowo w zwykłych stanikach, zwłaszcza kiedy mają bardzo mały rozmiar biustu. W takiej sytuacji staniki sportowe są dla nich idealne. Najczęściej ich rozmiarówka opiera się na rozmiarach: S, M, L, a sam stanik dopasowuje się do ciała. Nie posiada przy tym żadnych uciążliwych ani denerwujących szwów, które mogłyby powodować dyskomfort.

 • Dobry materiał

  Dobry materiał

  Wszystkie staniki sportowe wykonane są z naturalnych tkanin albo dobrze przepuszczalnych materiałów. Ze względu na ich pierwotne przeznaczenie, związane ze sportem, pozwalają ciału oddychać i nie powodują odparzeń. Świetnie sprawdzają się latem, gdy chce się zachować komfort i świeżość.

 • Podtrzymanie biustu

  Podtrzymanie biustu

  Kolejną zaletą staników sportowych jest powłoka, która usztywnia biust. Dzięki temu nie ma się poczucia, że nie ma on żadnej podpory, i nie powoduje obciążenia dla kręgosłupa. Jednocześnie powłoka modelująca pozwala na noszenie tego typu stanika do bluzek, które nie posiadają typowego kroju.