Czemu lepiej nie brać ślubu w ciąży?

Opiekun artykułu: mariolla
Advertising
Czemu lepiej nie brać ślubu w ciąży?

Czemu lepiej nie brać ślubu w ciąży?

Nie da się ukryć, że są pary, które decydują się na zawarcie związku małżeńskiego, kiedy panna młoda jest już w ciąży. Zdarza się i często jest to zupełne zaskoczenie dla narzeczonych. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy brać ślub przed rozwiązaniem, czy lepiej poczekać, aż dziecko się urodzi i spokojnie będzie można myśleć o przygotowaniach.

Advertising
Advertising
  • Poważna decyzja

    Poważna decyzja

    Zanim zacznie się planowanie ślubu i wesela, trzeba zadać sobie pytanie, czy robi się to z własnej woli i na podstawie własnych uczuć. Jeżeli ślub ma być jedynie wynikiem ciąży albo nacisków ze strony rodziny, lepiej jeszcze raz przemyśleć sytuację. Małżeństwo jest poważnym zobowiązaniem i podejmowanie się go tylko z powodu ciąży nie jest szczególnie rozsądną decyzją.

  • Przedślubny stres

    Niezależnie od tego, czy wesele jest kameralne, czy duże, towarzyszy mu stres. Przygotowanie, zastanawianie się, czy wszystko dobrze wypadnie, obawa o zachowanie gości, wszystko to powoduje stres, który nie jest wskazany dla kobiety ciężarnej. Dotyczy to każdego etapu ciąży i może wywołać poronienie albo przedwczesny poród.

  • Wymarzony wygląd

    Wymarzony wygląd

    W pierwszych 3 miesiącach ciąży można jeszcze mieć wymarzoną suknię, bardziej ozdobną. Jednak im dalej posunięta ciąża, tym gorzej. Suknie dla kobiet w ciąży mogą być bardzo piękne, jednak trzeba pamiętać, że z odmiennym stanem wiążą się liczne zmiany fizyczne. Nie tylko brzuch może się powiększyć, również stopy, ramiona, nogi, twarz może się zaokrąglić, a włosy nie są tak idealne. Nie sprzyja to osiągnięciu wyglądu, o jakim marzy panna młoda.

  • Zabawa weselna

    Zabawa weselna

    Wesele kojarzy się z zabawą, tańcami, jedzeniem i piciem. W ciąży wszystko to jest utrudnione. Pojawiają się mdłości na widok jakichś potraw, nie można napić się nawet szampana, niektóre potrawy są niewskazane, a zabawa z gośćmi jest albo niemożliwa – przez rozmiar brzucha – albo bardzo męcząca. Jeden lub dwa wolne tańce mogą nie sprawić problemu, jednak szaleństwo na parkiecie nie będzie wskazane. W takiej sytuacji panna młoda będzie miała poczucie, że nie uczestniczyła naprawdę w ważnym dla niej wydarzeniu.

  • Weselne koszty

    Weselne koszty

    Ślub i wesele, zwłaszcza okazałe, to zawsze koszty. Często nie zwracają się w żaden sposób. Para, która spodziewa się dziecka, bardziej niż ślubu potrzebuje wyprawki na malucha. Jej rozmiar można ograniczyć, podobnie jak wydatki w czasie ciąży, jednak są pewne rzeczy, z których nie można zrezygnować. Zamiast topić pieniądze w jednym przyjęciu, lepiej przygotować pokój dla malucha, zakupić odpowiednie sprzęty i wyposażenie. Ślub można wziąć w innym terminie, natomiast dziecko będzie potrzebowało pieluszek i ubranek natychmiast po urodzeniu.