W jaki sposób powiększyć optycznie małą przestrzeń mieszkalną?

Opiekun artykułu: ikcesok
Advertising
W jaki sposób powiększyć optycznie małą przestrzeń mieszkalną?

W jaki sposób powiększyć optycznie małą przestrzeń mieszkalną?

Małe mieszkanie wcale nie musi sprawiać takiego wrażenia. Obecny rynek wykończeniowy wnętrz stwarza ogromne możliwości i duże pole manewru. Modelowanie Twojego wnętrza niekoniecznie musisz oddawać w ręce projektanta. Spójrz, jak łatwo możesz samodzielnie osiągnąć cel, aby małe mieszkanie optycznie wydawało się większe i urządzone było praktycznie i nastrojowo.

Advertising
Advertising
  • Kolorowe oświetlenie

    Kolorowe oświetlenie idealnie nadaje się do powiększenia wąskiego i długiego przedpokoju. Zastosowanie dwóch kolorów oświetlenia, które montuje się w suficie, optycznie sprawi wrażenie wyższego pomieszczenia. Jednym z kolorów musi być LED biały, drugi dobiera się do wystroju pomieszczenia. Ten rodzaj oświetlenia można również wykorzystać w pomieszczeniach, gdzie dzięki jego zastosowaniu, doświetlając wnętrze, uzyskuje się jego optyczne powiększenie.

  • Intensywność kolorów i kontrast

    Intensywność kolorów i kontrast

    Małe pomieszczenia lubią intensywne barwy na ścianach. Używa się ich jednak na zasadzie kontrastu z halogenowym podświetleniem i nietuzinkowymi detalami. Taki manewr rodzi we wnętrzu sprytną głębię. Małe kuchnie lub pokoje nabierają wówczas swoistego charakteru, a wizualnie wydają się być przestronniejsze.

  • Jeżeli nie ściany, to detale

    Jeżeli nie zamierzasz robić na razie remontu swojego małego mieszkania, stawiaj na detale, aby stało się ono optycznie większe. Tu również zabawa światłem będzie dobrą drogą. Umieść oświetlenie tak, aby światło padało na ciemne elementy wystroju mieszkania i rozświetlało je. Do tego celu znakomicie nadają się stojące lampy podłogowe. Obrazy wcale nie umniejszają centymetrów wnętrzu. Odpowiednio powieszone, często w parach, i podświetlone robią niebotyczne wrażenie i spełniają tytułowy cel.

  • Geometryczny styl

    Geometryczny styl

    Kluczem do sukcesu jest również trzymanie się zasad geometrycznego stylu, który jest prosty i czysty. Właśnie czegoś takiego brakuje małym pomieszczeniom. Czysta forma nadaje wnętrzu spokojnego charakteru i nie pozwala na masową drobiazgowość w materiałach, fakturze i barwach. Pamiętać należy również o wcześniej wspomnianym kontraście, który jest niezastąpiony przy eksponowaniu małego wnętrza. Ustawienie koło siebie mebli o kontrastujących kolorach skupia uwagę właśnie na kontraście, optycznie powiększając pomieszczenie. Lampa o geometrycznych kształtach, zawieszona nisko nas stołem, to kolejny ruch w kierunku dodania małemu mieszkaniu paru metrów powierzchni.