Sposób na pozbycie się pieprzyków przy użyciu olejku oregano
Sposób na pozbycie się pieprzyków przy użyciu olejku oregano
Na naszym ciele można znaleźć wiele skupisk komórek barwnikowych, które są szerzej znane jako pieprzyki. Na ogół są to niegroźne, małe znamiona o brązowej barwie. Czasem mogą mieć zarówno większe rozmiary, jak i kolor, np. czarny lub czerwony. Pieprzyki nie są uznawane za niebezpieczne, jednak zdarzają się przypadki, w których wykrywa się w nich komórki rakowe. Z tego powodu każde ze znamion powinno być pod kontrolą lekarza. Wybieraj się na wizyty u dermatologa przynajmniej dwa razy do roku. Pieprzyki, które są zbyt duże, najlepiej jest usuwać. Najpopularniejsza jest metoda przy użyciu skalpela. To naprawdę prosty zabieg. Jednak jeśli nie ufasz chirurgom, możesz wypróbować nieco niekonwencjonalną metodę. Polega ona na usuwaniu znamion przy pomocy olejku oregano. Stosowanie tej substancji pomoże również usunąć przebarwienia oraz brodawki, które pojawiają się na twojej skórze.
Ten sposób nie jest wyssany z palca. O metodzie, w której używa się olejku oregano w celu usunięcia pieprzyków rakowych, pisze Julia Lawless w książce „ Encyclopedia of Essential Oils: The Complete Guide to the Use of Oils in Aromatherapy & Herbalism”, a także Marcel Lavabre, autor „Podręcznika aromaterapii”.
Nabieranie olejku
Zacznij od zamoczenia szpatułki do uszu, którą znasz zapewne pod nazwą pałeczki higienicznej, w olejku oregano. Jeżeli nie możesz akurat znaleźć patyczka, możesz użyć niewielkiego wacika, kawałka waty albo po prostu nalać kilka kropli substancji na plaster, który zazwyczaj stosujesz na skaleczenia.
Nakładanie olejku w miejscu występowania pieprzyka
Teraz przyłóż nasączony wacik lub pałeczkę do skóry tam, gdzie znajduje się pieprzyk albo kurzajka. Powinien przylegać do skóry przez 10 – 15 minut, dlatego też opcja z plastrem wydaje się najwygodniejsza. Z pewnością nie zdrętwieją ci od niej ręce.
Łagodzenie pieczenia
Użycie olejku oregano wiąże się z podrażnieniem skóry dookoła pieprzyka. Jeżeli chcesz je złagodzić, możesz rozetrzeć w podrażnionym miejscu kropelkę olejku lawendowego. Uczucie pieczenia jest normalne, pod warunkiem, że trwa ono jedynie minutę albo dwie. Możesz je złagodzić również przez dodanie kropelki olejku kokosowego na wacik nasączony olejkiem oregano.
Stosowanie i skutki niepożądane
Jeżeli chcesz uzyskać widoczny efekt, stosuj okłady z olejku oregano dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. W momencie, gdy zaobserwujesz u siebie niepokojące oznaki, np. długotrwałe zaczerwienienie, opuchliznę, swędzenie albo wysuszenie skóry, niezwłocznie zaprzestań kuracji. Nie wmawiaj sobie, że to kiedyś minie, gdyż możesz wyrządzić więcej szkody niż mieć pożytku.
Przechowywanie olejku
Olejek powinien być przechowywany w miejscu chłodnym i zacienionym. Odpowiednia będzie w tym celu szafka albo półka w spiżarni.