Jak przygotować domowy tonik z mleka?
Jak przygotować domowy tonik z mleka?
W sklepach bardzo łatwo można znaleźć kosmetyki posiadające w składzie mleko. Nie dzieje się to bez przyczyny. Właśnie ono ma duże znaczenie pielęgnacyjne dla każdego rodzaju skóry. Może przyczynić się do przywrócenia równowagi w przetłuszczającej się skórze, pozbycia się wągrów oraz wyprysków. Dodatkowo doskonale nawilża skórę i oczyszcza. Jeśli chce się mieć piękną skórę twarzy, dobrze jest mieć zawsze pod ręką tonik przygotowany z mleka.
Jakie produkty są potrzebne?
Do wykonania skutecznego toniku z mleka nie potrzeba wiele. Wystarczą jedynie następujące składniki:
* 300 ml mleka 2 – 3,3%,
* 2 łyżeczki świeżych albo suszonych ziół.
Dopuszczalne jest wykorzystanie dowolnych ziół, chociaż dobrze jest dostosować je do swojego rodzaju cery.Do skóry suchej dobrze sprawdzi się: nagietek, czarny bez, do skóry tłustej: skrzyp, mięta, szałwia, krwawnik, natomiast do skóry normalnej: nagietek, rumianek, mniszek lekarski, rozmaryn.Pierwszy sposób na tonik
Mleko przelać do garnka i zagotować. Po zagotowaniu dodać wybrane zioła, wymieszać i zdjąć z palnika. Odstawić na 30 minut do ostudzenia. Następnie odcedzić napar, pozostawiając zioła w sitku, a mleko przelać do buteleczki. Gotowy tonik można przechowywać w lodówce przez 5 dni.
Drugi sposób na tonik
Mleko w temperaturze pokojowej wlać do blendera. Dodać zioła, w tej wersji najlepiej użyć świeżych, po czym wszystko razem zmiksować na papkę. Zanim przejdzie się do jej używania, najlepiej przecedzić mleko przez sitko wyłożone gazą. Uzyskany w ten sposób tonik przelać do buteleczki i przechowywać w lodówce przez 2 – 3 dni.
Zastosowanie toniku
Tonik z mleka można stosować codziennie rano i wieczorem. Wystarczy nanieść go na płatek kosmetyczny, po czym okrężnymi ruchami przecierać nim twarz od czoła aż po brodę, a nawet szyję. Pozostawić do całkowitego wchłonięcia się, bez zmywania.Tonik doskonale radzi sobie z usuwaniem zaskórników, zapobiega przesuszaniu się skóry, a nawet może zmniejszyć widoczność pękających naczynek, tzw. pajączków.