Ciekawe triki na mięśnie brzucha

Opiekun artykułu: litman
Advertising
Ciekawe triki na mięśnie brzucha

Ciekawe triki na mięśnie brzucha

Nadmiar tłuszczyku na brzuchu to odwieczny problem dla wielu osób, kobiet i mężczyzn. Po latach walki o płaski brzuch czasami wydaje się, że już wszystko stracone i nie da się osiągnąć idealnego wyglądu ani zmieścić się w ulubione jeansy. Nie należy tracić nadziei w tej dziedzinie, wystarczy poznać triki, które pomagają osiągnąć wymarzone rozmiary.

Advertising
Advertising
 • Zdrowa godzina, zdrowa przekąska

  Zdrowa godzina, zdrowa przekąska

  O regularnych, stałych godzinach posiłków wie już każdy. Jest to istotne dla utrzymania prawidłowej wagi oraz zapewnienia dobrej przemiany materii. Dobrze jest jednak wiedzieć również, że między 15 a 16 należy zjeść przekąskę zawierającą białko. Przekąski zawierające cenny składnik mogą być bardzo różnorodne: jabłko, migdały, batonik proteinowy, odtłuszczony ser.Dzięki niej łatwiej jest przyśpieszyć przemianę materii, ustabilizować poziom cukru i tym samym ograniczyć odkładanie się tkanki tłuszczowej.

 • Bez cukru

  Niewielkie ilości cukru można z powodzeniem pozostawić w diecie, jednak jest to nie więcej niż 1 – 2 łyżeczki dziennie. Ze słodzonych produktów, batoników oraz ciastek najlepiej zrezygnować całkowicie. Ograniczenie tego dodatku sprawia, że insulina jest na niskim poziomie, natomiast ilość glukagonu jest na wysokim. Glukagon jest hormonem odpowiedzialnym za spalanie tkanki tłuszczowej.

 • Piłka do ćwiczeń

  Piłka do ćwiczeń

  Jest wiele ćwiczeń polecanych na brzuch, ale wiele z nich kojarzy się z ogromnym wysiłkiem i wylewaniem siódmych potów. Jednak z piłką ćwiczenia mogą stać się przyjemnością, zwłaszcza że mogą być z powodzeniem wykonywane nawet przed telewizorem.Wystarczy położyć się na plecach, chwycić piłkę w dłonie i unieść ją nad głową. Z takiej pozycji przejść do unoszenia głowy i barków oraz nóg, ciągnąc ciało w stronę piłki. Wytrzymać tak 5 – 8 sekund, czując napinający się brzuch. Powtarzać 10 razy, 3 dni w tygodniu.

 • Gryź dokładnie

  Gryź dokładnie

  Dokładne gryzienie jest również bardzo istotne dla wyglądu brzucha oraz poprawności metabolizmu. Żaden brzuch nie będzie wyglądał idealnie płasko, jeśli pojawią się wzdęcia. Jedną z ich przyczyn jest przełykanie zbyt wielkich kęsów i tym samym zjadanie większej ilości powietrza. Brzuch staje się przez to bardziej wypukły. Jeśli będzie się dokładnie rozdrabniało jedzenie przed połknięciem, szybko zauważy się różnicę.

 • Doceń inne partie ciała

  Doceń inne partie ciała

  Tracenie brzuszka to czasochłonne zadanie. Jeżeli dopiero zaczęło się wprowadzać odpowiednich zabiegów, warto zacząć podkreślać inne części ciała, z których jest się bardziej zadowoloną. Nogi, ramiona, elementy twarzy, wszystko to może stać się lepiej widoczne i podkreślone dzięki odzieży albo dzięki makijażowi.

  Poprawa wizerunku, odkrycie w sobie pięknych elementów sprawi również, że brzuch nie stanie się najważniejszym problemem w życiu.

X