Zasady rysowania prostej pszczoły
Zasady rysowania prostej pszczoły
„Mamo, tato narysuj mi” to często słyszane przez rodziców zdanie. Zwłaszcza małe dzieci lubują się w wymaganiu od swoich rodziców rysunków do kolorowania albo dla ozdoby. Co zrobić w takiej sytuacji, skoro trudno odmówić maluchowi takiej przyjemności? Pozostaje nauczyć się, jak narysować prostą pszczółkę, która ucieszy malucha.
Pierwszy krok
Sięgnąć po kartkę z bloku rysunkowego, może być biała, może być kolorowa, np. niebieska, wtedy pszczółka będzie wyglądała na lecącą po niebie.
Na przygotowanej kartce miękkim ołówkiem albo czarną kredką narysować 2 koła. Nie muszą być bardzo równe, jedno może być większe, drugie mniejsze, ale powinny częściowo nachodzić na siebie, ponieważ mają stanowić głowę i tułów owada.
Drugi krok
Do kulek dorysować skrzydełka, umiejscawiając je na czubku większego okręgu. Prawdziwa pszczółka ma 2 pary skrzydeł, jednak w rysunkowej wersji uproszczonej wystarczy jedna, ale ładna – można je zaokrąglić na końcach.
Trzeci krok
Pszczółka posiada również nogi, które trzeba domalować, aby nie wyglądała dziwnie. Tak samo, jak w przypadku skrzydełek nie trzeba trzymać się oryginalnej liczby. Prawdziwa pszczoła ma aż sześć nóżek, na rysunku można ograniczyć się do czterech, choć oczywiście jeśli woli się rysować zgodnie z prawdą, nie jest to zakazane. Dziecko będzie zadowolone z każdej wersji.
Czwarty krok
Górną krawędź pszczelej głowy zmazać gumką, domalowując owadowi duże oczy oraz źrenice. Pszczółka nie będzie owadem idealnie jak z podręcznika do biologii, lecz będzie przypominać postać z kreskówki, przez co będzie znacznie sympatyczniejsza. Następnie dorysować czułki pszczółki oraz paski na tułowiu. Szkic pszczoły można w tym momencie uznać za gotowy i dać dziecku do pomalowania kredkami. Z pewnością będzie zadowolone, a po pokolorowaniu zabawnego insekta obrazek może zawisnąć na lodówce.