Jak zrobić oryginalne meble ze starych przedmiotów?

Opiekun artykułu: elkasin
Advertising
Jak zrobić oryginalne meble ze starych przedmiotów?

Jak zrobić oryginalne meble ze starych przedmiotów?

Ostatnio przeżywamy swoisty boom na meble z recyklingu. Nie jest to jednak tylko modne, ale także i niezwykle wygodne i estetyczne. I oczywiście praktyczne. Czy widzieliście może u swoich znajomych stolik z palet, stolik z maszyny do szycia czy innych elementów mieszkania? Często są niezwykle innowacyjne – i co najważniejsze – na pewno niepowtarzalne. Jeśli więc cenisz sobie oryginalność, spokojnie możesz zacząć się bawić w takie działania. Wystarczy odrobina wyobraźni, czasu i niewielki nakład finansowy, aby stworzyć unikatowy mebel, którego będą Ci zapewne zazdrościć odwiedzający. Poniżej znajdziesz kilka przedmiotów wykonanych właśnie tą techniką – być może nie wszystkie będą Ci się podobały, ale mogą być dla Ciebie inspiracją do działań i przeróbek. A zatem przeczytaj niniejszy artykuł i zacznij działać.

Advertising
Advertising
 • Krzesła, dziecięce łóżeczka

  Krzesła, dziecięce łóżeczka

  Planujesz zmienić krzesła w jadalni czy kuchni? Nie wyrzucaj ich. Po połączeniu ze sobą dwóch, wykonasz stylową ławkę do ogrodu. Wystarczy, że usuniesz siedziska oraz przednie nogi i połączysz krzesła. Na wierz połóż materac, przykryj kocem. Do tego nieco farby, aby odświeżyć całość i efekt niesamowity. Masz może w domu dziecięce łóżeczko? Pewnie wala się gdzieś po strychu, stoi zakurzone. Warto przerobić je na oryginalne biurko – wyjmij tylko szczebelki z jednej strony, by mieć miejsce na nogi, a górę przykryj, np. szkłem. Możesz także przerobić ten mebel w inny sposób – zrób z niego biurko dziecięce, gdzie blatem będzie dno łóżeczka. Możesz je zastąpić tablicą kredową, aby dziecko mogło się bawić do woli i ścierać efekty swojej pracy.

 • Stary telewizor i wózek od zakupów

  Zapewne nie macie w domu starego telewizora kineskopowego. Ale jeśli udałoby się Wam znaleźć coś takiego, np. w sklepie z antykami, można go przerobić na komodę. Choć pracy będzie przy tym sporo, a telewizor musiałby być z obudową – za to efekt powali na kolana. Więcej pracy i wysiłku wymaga, aby obudowę od telewizora wykorzystać jako…akwarium. Musisz zamontować je w środku, aby było obudowane. Wówczas będzie wyglądało, jakbyś miała włączony program przyrodniczy. Mocny wózek od zakupów możesz przerobić na fotel. Wmontuj po prostu w miejsce siedziska gąbkę tapicerską. I oczywiści wymontuj kółka dla swojego bezpieczeństwa.

 • Szafki to RTV, wanna i okiennice

  Starą szafkę przy odrobinie kreatywności i zaangażowania przerobisz na … mini kuchenkę dla dziecka. Wystarczy, że wnękę, w miejscu której stał telewizor, przerobisz na stanowisko ze zlewem, a szafkę obok na kredens. Masz starą wannę? Odetnij jeden dłuższy bok, wyłóż gąbką tapicerską…i masz mini sofę! Może nie jest koniecznie idealna do spania, ale za to oryginalna jak żadna inna. Jeśli połączysz ze sobą cztery stare okiennice, otrzymasz szafkę w kształcie sześcianu. Wystarczy, że je tylko polakierujesz, pozostawiając odrapane. Będzie to mebel w stylu retro, na którym będzie można postawić kwiat, położyć książkę. A może potrzebujesz półki na książki? Poszukaj na targowisku staroci popsutego pianina i z jego obudowy zrób…regał na książki. Nie tylko dla fanów muzyki!

X