Jak zrobić kostium kościotrupa na Halloween?

Opiekun artykułu: dondlugi
Advertising
Jak zrobić kostium kościotrupa na Halloween?

Jak zrobić kostium kościotrupa na Halloween?

Mało co tak kojarzy się z Halloween, jak kościotrup. Czaszki, kości, chodzące szkielety budzą grozę, więc nic dziwnego, że niejedno dziecko marzy, żeby właśnie tak wystąpić na halloweenowym przyjęciu. Spełnij jego marzenie i zrób mu kostium kościotrupa, w którym wywrze wrażenie na wszystkich.

Advertising
Advertising
  • Czego będziesz potrzebować?

    Czego będziesz potrzebować?

    Przed przystąpieniem do działania należy przygotować niezbędne do tego rzeczy, pomiędzy którymi powinny znaleźć się:
    * piżama (najlepiej czarna, bez nadruków, w przeciwnym razie trzeba będzie ją zafarbować),
    * papier samoprzylepny A4,
    * rękawiczki szkieletora,
    * czarna farba akrylowa,
    * biała farba akrylowa,
    * pędzel,
    * farba do tkanin (jeśli piżama jest biała i wymaga farbowania).

  • Etap pierwszy

    Etap pierwszy

    Na początku trzeba przygotować szablon kościotrupa. Wzór można znaleźć w Internecie – wystarczy go pobrać i następnie wydrukować na papierze samoprzylepnym. Będzie to duża oszczędność czasu w porównaniu do rysowania każdego elementu osobno przy pomocy markera lub ołówka.

  • Etap drugi

    Etap drugi

    Jeśli piżama wymaga farbowania, należy ją zafarbować w farbie do tkanin rozrobionej według przepisu na opakowaniu. Czas farbowania to przynajmniej 3 godziny. Jeśli piżama jest naturalnie czarna, ten etap można ominąć. Wtedy wystarczy wyprasować piżamę, żeby dobrze przyklejało się na niej wszystkie elementy.

  • Etap trzeci

    Etap trzeci

    Wydrukowany szablon trzeba powycinać. Najlepiej robić to ostrym nożykiem, żeby wszystkie elementy były równe i łatwo wychodziły z kartki. Elementy zaokrąglone, które ciężko wyciąć nożykiem, można przyciąć nożyczkami. Trzeba uzyskać kartki z wyciętymi pustymi miejscami, po czym przyłożyć je do naciągniętej piżamy, tak aby cała tworzyła przyszłego kościotrupa.

  • Etap czwarty

    Białą farbę nakładać pędzlem na puste miejsca w szablonach, powoli odmalowując kości szkieletu. Warstwy farby powinny być cienkie. Każdą pozostawić do wyschnięcia, a następnie nakładać kolejną, aż czarny materiał przestanie prześwitywać. Papieru można pozbyć się dopiero wtedy, kiedy cały malowany szkielet będzie suchy.