Jak wyszczuplić uda i łydki?

Opiekun artykułu: krakpol
Advertising
Jak wyszczuplić uda i łydki?

Jak wyszczuplić uda i łydki?

Zdecydowana większość Pań marzy o zgrabnej i smukłej figurze. Nie chodzi tylko o to, że taki kanon piękna forsowany jest przez wszystkie możliwe media oraz świat mody. Taka sylwetka jest często oznaką zdrowia, determinacji, silnej woli oraz aktywności fizycznej. Te wszystkie czynniki sprawiają, że po prostu kojarzy nam się ona pozytywnie. Mówiąc natomiast o urodzie kobiet oraz o atrybutach tej figury, bardzo często wskazuje się na trzy elementy: piersi, pośladki oraz nogi. Tą ostatnią częścią ciała zajmiemy się w tym poradniku. Przybliży ci on metody na to, by w szybki sposób twoje uda oraz łydki wysmukliły się, a jednoczenie optycznie wydłużyły, gdyż szczupłe nogi wydają się być dłuższe. Zakładaj dresy i do dzieła!

Advertising
Advertising
Ostrzeżenia:

Uwaga! Rozciąganie wykonuj zawsze na końcu ćwiczeń lub też po kilkuminutowej rozgrzewce.

 • Wspięcia na palcach

  Wspięcia na palcach

  Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej skutecznych oraz znanych ćwiczeń na wyszczuplenie łydek. Powinnaś je włączyć do swojego codziennego treningu, gdyż nawet podczas ćwiczeń ogólnorozwojowych często skupiamy się na partiach brzuch-pupa-uda, kompletnie zapominając o tym, co powyżej i poniżej. Dlatego też jak najbardziej to proste ćwiczenie powinno znaleźć się w twojej rutynie ćwiczeń. Wstań swobodnie, ręce puszczając wzdłuż tułowia. Potem wespnij się na palcach i delikatnie opuść pięty. Powtórz to ćwiczenie 15 razy w każdej z 3 serii.

 • Unoszenie nóg

  Kolejnym ćwiczeniem, które działa przede wszystkim na uda, ale na łydki również nie zaszkodzi, jest unoszenie nóg. Możemy wykonywać to ćwiczenie dwojako. W pierwszym wariancie kładziemy się na boku, jedną ręką podpieramy głowę, a drugą podpieramy się o podłogę na wysokości górnych partii brzucha. Potem podnosimy prostą nogę, jak najwyżej potrafimy. Powtarzamy to ćwiczenie dokładnie i powoli po 15 razy w 3 seriach na każdą nogę. Drugi wariant to unoszenie nóg w pozycji stojącej. Na jednej nodze mocno się opieramy, żeby złapać równowagę, a drugą podnosimy w bok. Analogicznie do I wariantu powtarzamy ćwiczenie.

 • Przysiady z podskokiem

  Przysiady z podskokiem

  Bardzo dobrym ćwiczeniem na wyszczuplenie oraz ujędrnienie ud jest wykonywanie przysiadów z podskokami. Jest to ćwiczenie dość intensywne, możesz się przy nim nieźle napocić. Stań w rozkroku i zrób tzw. squat, czyli specyficzny rodzaj przysiadu. Pamiętaj, że plecy muszą być proste, przysiad dość niski, ale przede wszystkim trzeba pilnować, abyś kolanami nie wychodziła za linię, którą wyznaczają stopy. Następnie z tej pozycji zrób wyskok i z wyskoku od razy wyjdź do przysiadu. Powtórz to ćwiczenie 10 razy w trzech seriach.

 • Rozciąganie

  Bardzo częstym błędem popełnianym podczas ćwiczeń jest to, że nie kończymy ich stretchingiem, czyli rozciąganie właśnie. A szkoda, bo odpowiednie rozciąganie mięśni może pomóc nam skutecznie wyszczuplić łydki. Tymi ćwiczeniami pomogą sobie nawet te osoby, które mają masywne łydki od urodzenia. Możesz wykonywać te ruchy, które z pewnością doskonale znasz ze szkoły podstawowej czy gimnazjalnej, bo na pewno pokazywane ci były one na lekcjach wychowania fizycznego. Wystarczy, że usiądziesz w rozkroku i będziesz rozciągać się raz do jednej, a raz do drugiej nogi. Możesz też jedną z nóg przyciągnąć stopą do tułowia, tworząc kąt 45 stopni, a potem rozciągać się, wyciągając ręce do przodu. Następnie należy oczywiście zmienić ugiętą nogę.