Dobre ćwiczenia dla figury typu jabłko

Opiekun artykułu: agatabusinska
Advertising
Dobre ćwiczenia dla figury typu jabłko

Dobre ćwiczenia dla figury typu jabłko

Kobiety mają różne figury, często porównywane do owoców. Figura jabłko charakteryzuje się dość atletyczną budową oraz ramionami szerszymi od bioder. Jednak odpowiednie ćwiczenia potrafią nieco zminimalizować tę różnicę, zwłaszcza że panie typu jabłko mają przydatną tendencję do szybkiego uzyskiwania masy mięśniowej. Warto to wykorzystać i 3 razy w tygodniu robić serie ćwiczeń, które mogą pomóc w uzyskaniu ponętnego i zrównoważonego kształtu ciała.

Advertising
Advertising
  • Ćwiczenie pierwsze

    Ćwiczenie pierwsze

    Pierwsze proponowane ćwiczenie pomaga wzmocnić nogi oraz unieść pośladki, jeżeli nie są tak jędrne, jak powinny. Do wykonania ćwiczenia należy stanąć w lekkim rozkroku. Plecy wyprostowane, klatka piersiowa wyprostowana, ręce położyć na biodrach, po czym prawą nogę odwieść do tyłu, stopniowo zginając obie nogi w kolanach – tak, jakby chciało się klęknąć. Najlepiej nie zginać kolan gwałtownie, lecz obniżać tułów, nie schodząc jednak do całkowitego zgięcia. Wytrzymać w takiej pozycji 5 sekund, napinając mięśnie, po czym wrócić do pozycji wyjściowej. Powtórzyć 3 – 4 razy.

  • Ćwiczenie drugie

    Ćwiczenie drugie

    Stań ponownie w rozkroku, stopy powinny znajdować się poza linią bioder, nie równo z nimi, klatka piersiowa musi być napięta. W takiej pozycji napiąć mięśnie brzucha, a następnie odchylić ramiona do tyłu, delikatnie ściągając łopatki. Ręce można obciążyć hantlami, jednak nie jest to konieczne. Rozpocząć lekkie, nieśpieszne uginanie kolan, napinając przy tym uda oraz pośladki. Powinno dać się odczuć nieznaczne napinanie się na wewnętrznej stronie ud. Przysiad robić jedynie do momentu, w którym palce będą równo z kolanami. Wtedy wrócić do poprzedniej pozycji. Ćwiczenie wykonywać 15 razy w 3 seriach.

  • Ćwiczenie trzecie

    Ćwiczenie trzecie

    Do następnego ćwiczenia należy się położyć, najlepiej na macie, ale jeśli maty nie ma, można zastąpić ją kocem. Trzeba ułożyć się na prawym boku, z nogami zgiętymi w kolanach i podciągniętymi lekko pod kątem 90 stopni. Prawa ręka powinna znajdować się wzdłuż ciała, lewa zgięta w łokciu, dłoń oparta na podłodze przed sobą. Z takiej pozycji przejść do podnoszenia się, opierając i odpychając się na lewej ręce aż do momentu, gdy będzie wyprostowana. Kiedy do tego dojdzie, powoli zacząć zginać ją ponownie, wracając do pozycji wyjściowej. Wykonać ćwiczenie 15 razy dla każdego boku ciała.

  • Ćwiczenie czwarte

    Ćwiczenie czwarte

    Wziąć do ręki hantle o wadze 3 kg. Stanąć w rozkroku i zacząć unosić ręce tak, żeby znalazły się na wysokości ramion. Dłonie powinny być skierowane do siebie, ramiona napięte, plecy proste, brzuch również napięty. Z takiej pozycji przechodzić do stopniowego opuszczania hantli w dół, wracając do poprzedniej pozycji. Ćwiczenie powtarzać 10 – 12 razy, rzeźbiąc przy tym ramiona i ręce.