Aranżacja pokoju dla dziewczynki – porady i pomysły

Opiekun artykułu: qozaczka
Advertising
Aranżacja pokoju dla dziewczynki – porady i pomysły

Aranżacja pokoju dla dziewczynki – porady i pomysły

Aranżacja pokoju dla swojej ukochanej córeczki jest jednym z najbardziej przyjemnych zadań, jakie można wykonywać w domu, zwłaszcza jeśli chcemy, by to była cudowna niespodzianka dla naszej małej pociechy. Choć zazwyczaj pokoje dla małych dziewczynek kojarzą nam się z różem i dużą ilością lalek, to przecież ty sama dobrze wiesz, że nie wszystkie dzieci są takie same. Możesz zauważyć to po swoich maluchach, dzieciach sąsiadów i znajomych czy rówieśnikach swojej pociechy. Dlatego też trudno byłoby stworzyć projekt pokoju, który spodobałby się każdej dziewczynce. Poniżej znajdziesz więc kilka porad oraz pomysłów na stworzenie różnych pokoi dla córki – wybierz ten, który najbardziej odpowiada jej charakterowi. Powodzenia!

Advertising
Advertising
 • Pokój dla małej księżniczki

  Pokój dla małej księżniczki

  Zaczniemy od najbardziej oczywistej, wręcz oklepanej aranżacji, ale takiej, która z pewnością spodoba się twojej córce, jeśli tylko lubi oglądać bajki o pięknych królewnach i odważnych rycerzach. Sypialnia małej księżniczki powinna charakteryzować się głównie dwoma rzeczami, a mianowicie delikatnymi barwami, najlepiej przybrudzonym różem, kremowym i białym oraz łóżkiem z baldachimem. Baldachim nie jest ani drogi, ani trudny w wykonaniu, a możesz sprawić wiele frajdy swojej córce. Jeśli twoja pociecha ma zaś ulubioną postać z bajki, na przykład Kopciuszka albo Królewnę Śnieżkę, możesz wówczas pomyśleć o fototapecie ulokowanej na jednej ze ścian. Dodatkowo możesz do pokoju wprowadzić takie elementy, jak żyrandol imitujący kryształowy, domek dla lalek w kształcie zamku czy też plastikową koronę i diadem.

 • Pokój dla wielbicielki natury

  Pokój dla wielbicielki natury

  Niektóre dziewczęta zamiast oglądać bajki uwielbiają biegać po podwórku czy parku i zbierać różnego rodzaju liście, kamienie, a także łapać w słoiki pasikoniki czy pająki. Taka młoda dama już od młodości przejawia swoje niezwykłe zamiłowanie do natury. Taką cechę dziecka można oczywiście wykorzystać podczas aranżacji wnętrza. Nie musisz zaraz robić z niego dżungli, zwłaszcza że byłoby to raczej trudne i kosztowne przedsięwzięcie, a potem niezwykle kłopotliwe do sprzątania, jednak można zamienić pokój w schludną oazę nawiązującą do przyrody. Ściany należy wówczas pomalować na spokojne barwy, na przykład na piaskowo i błękitno, nawiązując do plaży. Na ścianie można przykleić naklejki ze zwierzakami, a podłogę wyłożyć dywanem przypominającym trawę. Można także na rogu jednej ze ścian namalować drzewo – to zawsze wygląda spektakularnie.

 • Pokój dla marzycielki

  Pokój dla marzycielki

  Niektóre dziewczęta już od młodości bujają w chmurach, są nieco roztrzepane, mają mnóstwo marzeń, są nieco skryte i najchętniej coś piszą w pamiętniku albo czytają książki. To zazwyczaj spokojne dusze, które potrzebują własnego przytulnego kąta. Możesz swojej córce właśnie taki stworzyć. Po pierwsze, powinien on być bardzo dobrze naświetlony, najlepiej pozostawić okna bez firan, stosując jedynie zasłony lub rolety. Po drugie, w pokoju powinno znajdować się bardzo wiele poduszek o różnych kształtach, fakturach oraz wielkościach. Po trzecie, powinien być on raczej utrzymany w stonowanych barwach, bieli lub pastelowych kolorach. I w końcu po czwarte, warto, abyś umieściła obowiązkowy element dla marzycielki, to jest huśtawkę przyczepioną do sufitu. Twoja córka na pewno będzie bardzo szczęśliwa.

 • Pokój dla wczesnej buntowniczki

  Pokój dla wczesnej buntowniczki

  Niektóre dziewczęta wcześniej niż inne zaczynają się buntować albo po prostu lubować w rockowych klimatach. Coraz częściej na rynku pojawiają się także zabawki nawiązujące do wampirów oraz innych stworów popularnych ostatnio w książkach oraz bajkach. Zainspirowana muzyką oraz fikcyjnymi opowieściami, twoja córka może chcieć, aby jej pokój wyglądał nietuzinkowo, nieco mrocznie. Rzecz jasna, nie zgodzi się na to żaden rodzic, zwłaszcza jeśli pociecha ma dopiero około siedmiu czy ośmiu lat, jednak choćby połowicznie możesz spełnić jej prośbę. Czy wiesz, że róż świetnie komponuje się z czarnym i przełamuje jego mroczność? Możesz wykorzystać właśnie ten kolor, koronki oraz inne dziewczyńskie akcesoria, aby całość wyglądała nieco punkowo, a nieco dziecinnie.

Popularne tagi
 • programy do projektowania kuchni
 • wiszące lampiony
 • jak powiększyć optycznie małą łazienkę
 • jak powiesić zdjęcia bez ramek
 • remont
 • jak urządzić małą kuchnię
 • uniwersalny pokój
 • jak umeblować pokój
 • kinkiet
 • jak zrobić lampę solarną
 • farba akrylowa
 • pokój dla nastolatka
 • światło zimne
 • jak zaaranżować oświetlenie w łazience
 • jak ozdobić ogród na imprezę