Jak odchudzić wewnętrzną stronę ud?
Jak odchudzić wewnętrzną stronę ud?
Uda są trudną do odchudzenia partią ciała i wymaga to dużo wysiłku. Jednak ich najtrudniejszą częścią jest wewnętrzna strona nogi. To właśnie tam potrafi gromadzić się najwięcej tkanki tłuszczowej, którą trudno zbić zwykłymi ćwiczeniami. W związku z tym polecamy zapoznać się z zestawem ćwiczeń, które pomogą w uzyskaniu upragnionego efektu szczupłych, jędrnych nóg.
Ćwiczenie pierwsze
Skutecznym ćwiczeniem na uda są tzw. nożyce. Do ich wykonania potrzebne jest miejsce oraz koc albo mata rozłożone na podłodze. Należy położyć się na niej, na plecach, ręce ułożyć wzdłuż ciała, dłońmi do dołu, a następnie unieść obie nogi na wysokość 15 centymetrów i poruszać nimi – lewą w prawo, prawą w lewo – naśladując ruch nożyczek. Wykonać 2 serie ćwiczenia po 15 razy. Poza udami nożyce wzmacniają również mięśnie brzucha.
Ćwiczenie drugie
Drugie ćwiczenie wymaga położenia się na prawym boku. Należy podeprzeć się na łokciu. Prawa noga pozostaje wyprostowana i oparta stabilnie na podłodze. Lewa noga zgięta w kolanie powinna znaleźć się za nią, ze stopą ułożoną na poziomie kolana. Po przyjęciu takiej pozycji można zacząć unosić prawą nogę do góry na wysokość 10 – 15 centymetrów i opuszczać. Powtórzyć to 16 razy, po czym zmienić nogę. Najlepiej powtórzyć ćwiczenie po 2 serie na obie nogi.
Ćwiczenie trzecie
Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud to również ćwiczenia, których pozycją wyjściową jest stanie. Należy stanąć w wyprostowanej pozie w rozkroku tak, żeby stopy znalazły się szerzej niż ramiona. Następnie powoli trzeba opuszczać biodra w dół, uginając kolana, aż do osiągnięcia półprzysiadu. W takiej pozie trzeba wytrzymać 5 sekund, po czym powrócić do pozycji wyjściowej. Powtórzyć 5 – 10 razy.
Ćwiczenie czwarte
Położyć się na rozłożonej na podłodze macie albo kocu i przybrać pozycję wyjściową. Położyć się na wznak, ręce ułożyć wzdłuż ciała dłońmi do dołu, a następnie unieść złączone nogi do góry. Nie trzeba na siłę tworzyć z ciała kąta prostego, nogo powinny być po prostu uniesione. Następnie należy rozchylać je na boki. Łatwo będzie odczuć napięcie mięśni wewnętrznych ud. Ćwiczenie warto powtarzać powoli, 15 razy.
Ćwiczenie piąte
Na macie lub kocu należy usiąść w rozkroku, najszerszym, jaki potrafi się zrobić. Ręce unieść nad głowę, wyprostować plecy, po czym opuścić dłonie pomiędzy uda i zacząć delikatnie pochylać się górną częścią ciała do przodu. Będzie dało się poczuć napięcie mięśni wzdłuż całej nogi. Ćwiczenie można wykonywać 10 – 15 razy, 3 razy w tygodniu.