Pisanie życzeń bożonarodzeniowych – porady i wskazówki

Opiekun artykułu: kacper
Advertising
Pisanie życzeń bożonarodzeniowych – porady i wskazówki

Pisanie życzeń bożonarodzeniowych – porady i wskazówki

Wigilia oraz Boże Narodzenie bezsprzecznie kojarzą nam się z miłą, ciepłą oraz domową atmosferą. To właśnie wówczas stajemy się bardziej otwarci, przyjaźni, dbamy o to, by wszystkie spory, które nas poróżniły w ciągu ostatnich miesięcy, teraz nie miały znaczenia. Symbolem takiego pojednania, podania sobie ręki na zgodę oraz życzenia wszystkiego najlepszego jest z całą pewnością składanie sobie życzeń oraz dzielenie się opłatkiem. Niestety, nie ze wszystkimi możemy to zrobić z racji odległości, która nas dzieli. W takiej sytuacji najlepiej jest wysłać kartkę czy list z kilkoma słowami. Można oczywiście zrobić to drogą telefoniczną czy mailową, jednak kartki z życzeniami są większym dowodem na pamięć oraz zaangażowanie. Jak napisać dobre życzenia bożonarodzeniowe? Poniższy poradnik ci w tym pomoże.

Advertising
Advertising
Wskazówki:

Pamiętaj, iż kartki z życzeniami należy wysłać około 7 – 10 dni przed Bożym Narodzeniem. Masz wówczas pewność, że dojdą na czas i twoje życzenia zostaną przeczytane przed świętami oraz będą miały szansę być odwzajemnione.

  • Wybór kartki

    Wybór kartki

    W pierwszej kolejności musisz wybrać kartkę pocztową, którą będziesz chciała wręczyć. Rzecz jasna, powinna mieć ona świąteczne motywy, jednak należy ją odpowiednio dobrać. Jeśli wiesz, że dana osoba nie jest religijna, a ty wysyłasz jej życzenia dlatego, że czujesz z nią więź, a nie dlatego, że chciałabyś się podzielić duchowym przeżyciem, wybierz kartkę z zimowym krajobrazem, choinką czy Mikołajem, ale nie z religijnymi odniesieniami. Jeśli zaś wysyłasz kartkę dziecku, powinnaś wybrać motywy z bajek, aby kartka była jak najbardziej kolorowa. Rzecz jasna, wybieraj te pocztówki, które nie mają w środku wypisanych życzeń. Możesz spróbować także sama wykonać takie kartki. Będziesz potrzebowała bloku technicznego, kleju oraz kilku różnych guzików, wstążek. Za pomocą takich materiałów wyczarujesz oryginalne pocztówki.

  • Do kogo kierujesz życzenia?

    Adresatów życzeń może być sporo. Możesz wysłać kartkę osobie bliskiej, która przebywa zagranicą, dalszej rodzinie czy też szefowi albo innej osobie, która nie jest ci bliska, ale którą chciałabyś wyróżnić takimi życzeniami. Rzecz jasna to, do kogo wysyłasz życzenia, ma kluczowe znaczenie. Pamiętaj, iż słowa kierowane do pracodawcy powinny być zwięzłe i jak najbardziej neutralne. Postaraj się jednym czy dwoma zdaniami wyrazić życzliwość oraz życzenia radosnych świąt. Jeśli zaś wysyłasz kartkę do kogoś ci bliskiego, wówczas napisz kilka słów więcej. Mogą być one bardziej indywidualne, odnosić się do obecnej sytuacji tej osoby. Możesz również razem z kartką, na której napiszesz kilka słów, wysłać dłuższy list bardziej wyrażający to, co czujesz.

  • Życzenia rymowane

    Życzenia rymowane stają się obecnie coraz bardziej popularne. Są szybkie, kilkuwersowe i łatwo wystukać je na klawiaturze telefonu. Poza tym, są szeroko dostępne i ich wybór jest naprawdę spory. Jeśli jednak zdecydowałeś się na wysłanie kartki drogą pocztową, to wysil się bardziej i sama wymyśl kilka miłych słów. Takie krótkie, często nawet zabawne życzenia, raczej nie pasują do takiej sytuacji.