Jakie powinny być zaproszenia na komunię?
Jakie powinny być zaproszenia na komunię?
O komunii dziecka rodzice wiedzą znacznie wcześniej, dzięki czemu mogą odpowiednio wszystko zaplanować. Niezależnie od tego, czy obiad ma być w ścisłym gronie rodziny, czy ma być większy, warto pomyśleć nie tylko o potrawach, ale przede wszystkim o zaproszeniu gości. Można poinformować ich tylko telefonicznie, jednak dziecku będzie miło, jeśli będzie mogło samodzielnie wręczyć ładne zaproszenia.
Czas wręczania zaproszeń
Zapraszanie gości powinno odbyć się z pewnym wyprzedzeniem, jak zawsze, kiedy planuje się większą uroczystość. Powoli to gościom zaplanować sobie ten dzień, zarezerwować datę, odpowiedzieć i ewentualnie przeprosić, że nie mogą się zjawić. Najlepiej i najbardziej elegancko jest wręczyć zaproszenia osobiście, jednak nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji trzeba zdać się na pocztę i w taki sposób wysłać zaproszenia.
Gotowe zaproszenia
Obecnie w sklepach papierniczych znajduje się niezwykle dużo zaproszeń do wyboru. Stonowane, kolorowe, wesołe, wśród których można wybierać. W tym momencie należy zdać się na wybór dziecka, pamiętając, że to jego ważny dzień i powinno samodzielnie zdecydować, jak mają wyglądać zaproszenia. Zazwyczaj gotowe kartoniki mają już nadrukowany albo wytłoczony obrazek oraz tekst, który należy odpowiednio uzupełnić.
Zaproszenia z drukarni
Samodzielne wyklejanie kilkunastu lub kilkudziesięciu zaproszeń może być męczące – choć nie jest niemożliwe. Jednak żeby ułatwić sobie wykonanie zaproszenia, należy opracować tekst, który ma się w nim znaleźć, wybrać kolor, ozdoby, a następnie zamówić zaproszenia w punkcie poligraficznym lub na stronie internetowej takiego punktu. Trzeba jedynie pamiętać, żeby wykonać to z wyprzedzeniem, ponieważ w przeciwnym wypadku zakład – z powodu ilości zamówień – może nie zrobić ich na czas.
Zawartość zaproszenia
Poza wyglądem zaproszenia istotne jest, co się w nim znajduje. Musi to być kilka ważnych dla gości informacji, czyli: imię i nazwisko osoby, która jest zaproszona, data wydarzenia, łącznie z kościołem, w którym się ono odbywa i godziną rozpoczęcia mszy. Dodatkowo jeśli przyjęcie komunijne jest organizowane w lokalu, a nie w domu, należy zaznaczyć to w zaproszeniu, aby goście wiedzieli, dokąd się udać.
Własne zaproszenia
Jeśli posiada się zdolności plastyczne lub posiadło się umiejętność tworzenie graficznych wzorów na komputerze, można wykonać zaproszenia w 100% samodzielnie. Wystarczy skorzystać z szablonu w programie Word i ozdobić wybrany wybranymi dodatkami, zdjęciami, np. zdjęciem dziecka, oraz wpisać tekst. Następnie wystarczy wydrukować odpowiednią ilość, zgiąć je i zapakować do kopert. Zaproszenia są gotowe do wysyłki lub wręczenia.