Jak układać ręce podczas pozowania do zdjęć?

Opiekun artykułu: amerse
Advertising
Jak układać ręce podczas pozowania do zdjęć?

Jak układać ręce podczas pozowania do zdjęć?

Kiedy robimy sobie pamiątkowe zdjęcie, ukazujące całą sylwetkę, często pojawia się problem, co zrobić z rękami. W sztucznej sytuacji, jaką jest pozowanie do zdjęcia, układamy je nienaturalnie i może to zepsuć cały efekt. Nie wyjdziemy ładnie, jeśli zapleciemy je za plecami albo wepchniemy do kieszeni. Warto przećwiczyć kilka ustawień i nauczyć się układać ręce w sposób naturalny.

Advertising
Advertising
  • Zajmij czymś ręce

    Zajmij czymś ręce

    Jeśli będziemy w rękach trzymać coś, co jest związane z sytuacją, w której wykonywane jest zdjęcie, wyjdziemy ładnie i naturalnie. Możliwości jest bardzo wiele – kwiaty, wachlarz, balonik, muszla znaleziona na plaży, jabłko, książka, przerzucona przez ramię kurtka, torebka, plecak, mapa… Najważniejsze, by nasze zachowanie było spontaniczne. Nie stójmy sztywno podczas wykonywania fotografii, kurczowo ściskając wybrany rekwizyt. Wtedy zdjęcie będzie sztuczne i bez wyrazu.

  • Naturalny układ rąk

    Naturalny układ rąk

    Ręce zaplecione z tyłu czy skrzyżowane na piersiach będą wyglądać nienaturalnie. To od razu zdradza pozę. Natomiast jeśli położymy dłoń na swoim ramieniu, lekko oprzemy ją o biodro, założymy za kark – może powstać bardzo udane ujęcie. Ważne, aby wykonany gest był dla nas typowy. Wtedy na pewno zdjęcie będzie udane i nie wyjdzie sztucznie.

  • Wykorzystaj twarz i włosy

    Wykorzystaj twarz i włosy

    Oprzyj głowę na dłoni, obejmij dłońmi twarz, odrzuć włosy, zapleć dłonie na karku – jest bardzo wiele możliwości. Wykonaj ten gest swobodnie, w sposób naturalny. Najlepiej, jeśli dany ruch będzie dla ciebie charakterystyczny. Wtedy na pewno wyjdziesz ładnie na fotografii i będziesz sobą.

  • Wykorzystaj otoczenie

    Wykorzystaj otoczenie

    Możesz na coś wskazać ręką, oprzeć się (o ścianę, ławkę, pień drzewa), dotknąć czegoś, co znajduje się w twoim otoczeniu – ciekawego fragmentu ogrodzenia, ogrodowej rzeźby, pięknego kwiatu. Możesz podnieść kolorowy liść albo bawić się piaskiem na plaży. Pięknie wychodzi się na zdjęciach w towarzystwie zwierząt, zwłaszcza młodych – nie sposób chyba zrobić brzydkie zdjęcie z kociakiem czy szczeniakiem. Pamiętaj jednak, że nie można głaskać obcych psów, są również przedmioty, których nie powinno się dotykać. Nie tylko eksponaty muzealne powinno się zostawić w spokoju. Nie należy także opierać się o karoserię czyjegoś drogiego samochodu – właściciel może nie być z tego zadowolony.

  • Nie stój osobno

    Nie stój osobno

    Kiedy robisz sobie zdjęcie w towarzystwie innych osób, masz wiele możliwości. Można objąć bliską osobę, trzymać ją za rękę albo położyć komuś dłoń na ramieniu. Romantyczne ujęcie z ukochaną osobą w objęciach będzie piękną pamiątką wspólnie przeżytych chwil. A może chcecie razem zatańczyć? Warto uruchomić swoją fantazję.

  • Gesty zwracają uwagę

    Gesty zwracają uwagę

    Bardzo wyraziste i skupiające na sobie uwagę zdjęcie powstanie wtedy, gdy wykonamy jakiś charakterystyczny gest (nie powinien on oczywiście być wulgarny, taka „pamiątka” niezbyt dobrze by o nas świadczyła). Pamiętajmy, że jeśli umieścimy te zdjęcia w Internecie (a na ogół tak właśnie jest), różne osoby będą miały do nich dostęp. Szkoda byłoby stracić okazję na dobrą pracę przez dawno zapomniany wakacyjny wygłup.