Jak się nie nudzić w pociągu?

Opiekun artykułu: biskacz
Advertising
Jak się nie nudzić w pociągu?

Jak się nie nudzić w pociągu?

Planując podróż, musimy zdecydować się na któryś z środków lokomocji. Jeśli nie masz prawa jazdy, boisz się latać samolotem, a długa jazda autobusem sprawia ci dyskomfort, możesz wybrać pociąg. O nudę nie musisz się martwić, jest wiele sposobów na zabicie czasu, kiedy podróżujesz koleją. Przeczytaj poniższe propozycje i wybierz tę, która najbardziej ci odpowiada, a kilka godzin minie w oka mgnieniu.

Advertising
Advertising
  • Słuchanie muzyki

    Jeśli lubisz słuchać muzyki, koniecznie zabierz ze sobą do pociągu słuchawki. Teraz już nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu odtwarzającego. Większość telefonów komórkowych wyposażona jest w odpowiednią aplikację, która pozwoli ci nie tylko słuchać swoich ulubionych piosenek, ale także umożliwi ci pogrupowanie ich na kategorie i foldery. Podczas podróży pociągiem wybierz takie piosenki, które cię zrelaksują, ale nie sprawią, że zaśniesz – musisz pilnować swojego bagażu.

  • Oglądanie filmów

    Oglądanie filmów

    Jeśli od słuchania muzyki wolisz oglądanie filmów, zabierz ze sobą tablet lub laptopa. W ten sposób nadrobisz kinowe zaległości, obejrzysz odcinek ulubionego serialu czy też odprężysz się przy ulubionej komedii. Nie zapomnij spakować słuchawek – unikniesz nieporozumień z współpasażerami z przedziału.

  • Czytanie książek

    Czytanie książek

    Możesz także zdecydować się na książkę. Kilka godzin w pociągu to wymarzony czas, aby zrelaksować się i wyciszyć, a w tym pomoże ci właśnie czytanie. Jeśli jednak nie potrafisz się skupić w hałasie i przy rozmowach innych pasażerów, wybierz raczej lekką literaturę. Poza tym pamiętaj, że samotna chwila w czasie podróży to jedna z niewielu, które możesz przeznaczyć tylko dla siebie, sięgnij więc po książkę, którą już dawno chciałeś przeczytać, a jeszcze nie miałeś okazji.

  • Rozwiązywanie krzyżówek

    Jeśli jesteś fanem łamigłówek i umysłowego wysiłku, spakuj do torby zeszyt z krzyżówkami, zagadkami matematycznymi czy sudoku. W ten sposób upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu – szybko minie ci czas oraz poćwiczysz koncentrację i pamięć.

  • Zaległa praca

    Czasem podróż pociągiem to doskonała okazja na odrobienie zaległości w pracy. Możesz wykonać służbowy telefon, przejrzeć branżowe czasopisma albo wysłać kilka e-maili.

  • Nauka

    Również uczniowie i studenci mogą podróż pociągiem wykorzystać bardzo produktywnie i zabrać ze sobą zeszyt do historii czy książkę do biologii. Nawet jeśli drgania pociągu uniemożliwią ci robienie notatek, zawsze możesz podkreśli najważniejsze informacje, które potem przepiszesz i sobie przyswoisz. Długie godziny będą upływać, a twój zasób wiedzy będzie się powiększał.

  • Wspólne gry

    Jeśli podróżujesz w grupie, możecie wspólnie zorganizować sobie rozrywkę. Dobrym rozwiązaniem jest gra w karty albo różne gry słowne gwarantujące dużo śmiechu i dobrą zabawę. Sprawdzą się również gry planszowe, które coraz częściej przygotowywane są w wersji mini, przeznaczonej właśnie na podróż. Jeśli natomiast podróżujesz sam, a jesteś otwarty na innych, odezwij się do swojego współpasażera. Czas minie wam na rozmowie bardzo szybko.