Stół kuchenny – przykłady ciekawych aranżacji

Opiekun artykułu: natalba
Advertising
Stół kuchenny – przykłady ciekawych aranżacji

Stół kuchenny – przykłady ciekawych aranżacji

Zapewne wiesz, że w kuchni najważniejszym meblem jest stół. Dokładnie tak – wcale nie odgrywa tu głównej roli ani kuchenka, ani lodówka, a właśnie stół jako miejsce, przy którym przygotowujemy posiłki, spożywamy je (nie zawsze przecież nasza kuchnia jest oddzielona od jadalni, a często stanowi dwa w jednym). Ważne więc, aby stół stał w miejscu widnym i wygodnym, aby było do niego swobodne dojście. Możliwości zaaranżowania stołu w kuchni jest nieskończenie wiele – może on być częścią wyspy na środku pomieszczenia lub blatem, stanowiącym przedłużenie mebli. Wszystko zależy od metrażu Twojej kuchni i jej układu. Nie sposób przytoczyć tutaj wszystkich pomysłów, ale w poniższym artykule znajdziesz kilka ciekawych inspiracji, które powinny Ci podpowiedzieć, jak wpasować stół w kreowane przez Ciebie wnętrze. Udanej lektury!

Advertising
Advertising
  • Do małej kuchni i kuchennych wysp

    Do małej kuchni i kuchennych wysp

    Jeśli mieszkasz w bloku i masz niewielką kuchnię, nie możesz sobie pozwolić na zbyt duży manewr w kwestii urządzania kuchni i wielkości stołu. Dlatego też warto zaaranżować całość na jasno, a do tego dopasować stół w postaci średniej wielkości blatu w kolorze białym lub kawy z mlekiem. Jeśli mieszkamy sami lub we dwoje, nie musimy robić oddzielnego stołu w ogóle. Można za to przedłużyć blat od wyspy – stanie się on wówczas idealnym miejscem do spożywania posiłków dla dwóch osób. Wąskie i płaskie krzesła barowe bez oparć bez trudu ukryjemy pod blatem, zaoszczędzając tym samym powierzchnię. Zdarza się, że kuchnia jest większa lub że nasza wyspa jest duża i owalna. Można wówczas bez obaw wydzielić z niej część jadalną, przy której będziemy spożywać codzienne posiłki. Wiadomo przecież, że gości podejmujemy w salonie.

  • Lada

    Lada

    W przypadku, gdy mamy kuchnię oddzielnie i jadalnię oddzielnie, bardzo często kuchnia jest bardzo mała – praktycznie służy bowiem tylko do przygotowania posiłków, a zatem ogranicza się do mebli i sprzętów AGD oraz wąskiego przejścia. Taką kuchnię od jadalni oddziela zazwyczaj lada – może ona stanowić idealny stół. Wystarczy wstawić pod nią dwa krzesła, które na potrzeby jedzenia posiłków wystawimy. Nie zawsze przecież musimy korzystać z jadalni. Dobrze, gdy owa lada jest naprzeciwko okna – wówczas przy śniadaniu będzie nam codzienne towarzyszył jakiś inny widok. Lada może być także zaaranżowana na barowo – czyli na stałe mogą przy niej stać wysokie krzesła. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla singli, ale ogólnie dla wszystkich tych, którzy lubią klubową atmosferę i miejski styl życia. Idealne do mieszkań studenckich.

  • Dopasuj do reszty

    Jeśli lubimy harmonię i jednolitość, możemy wykonać blat stołu z materiału identycznego, co fronty naszych szafek. Jest to jednak bardzo klasyczne rozwiązanie, raczej nie dla osób, które lubią ekstrawagancje i zmiany. Lada barowa może być także jako zastosowanie dwa w jednym – gdyż z jednej strony może ona być zwykłym stołem, a z drugiej – jej przedłużenie idealnie wpisze się w klubowy klimat, zwłaszcza gdy przystawimy do niej wysokie krzesła.