Urządzanie kuchni – przydatne porady dekoracyjne

Opiekun artykułu: zenia
Advertising
Urządzanie kuchni – przydatne porady dekoracyjne

Urządzanie kuchni – przydatne porady dekoracyjne

Kuchnia to dla większości z nas zdecydowanie ulubione pomieszczenie w domu. Jest ono związane nie tylko z pysznymi posiłkami oraz aromatami, które stamtąd unoszą się po całym domu czy mieszkaniu, ale także z rodzinną atmosferą oraz przyjacielskimi spotkaniami przy kawie. To więc naturalne, iż chcielibyśmy, aby kuchnia zachęcała nie tylko wspaniałymi zapachami, ale i swoim wyglądem. Pragniemy, by była schludna, czysta, ale także urządzona ze smakiem. Dlatego też oprócz tego, że musimy zadbać o jej funkcjonale wyposażenie, czyli wszelkiego rodzaju garnki, zastawę stołową oraz sprzęty AGD i inne akcesoria, powinniśmy także pomyśleć o dekoracyjnej stronie kuchni. Poniżej znajdziesz kilka sposobów oraz porad, które ułatwią ci to zadanie. Nie są one wcale bardzo kosztowne czy pracochłonne, a efekt ich zastosowania z pewnością pozytywnie cię zaskoczy. Do dzieła!

Advertising
Advertising
 • Zioła w doniczkach

  Zioła w doniczkach

  Mimo wzorów, które możemy czerpać z filmów, seriali, blogów lifestylowych czy czasopism dla Pań, niewiele kobiet decyduje się wprowadzić do swojego kuchennego królestwa świeże zioła. Rzecz jasna, używanie tych suszonych jest o niebo prostsze, gdyż nie wymaga od nas żadnego wysiłku – wystarczy iść do sklepu i kupić kilka torebeczek. Jeśli jadłaś jednak kiedyś pizzę z prawdziwym oregano czy bazylią zamiast tych suszonych, to doskonale wiesz, że między nimi jest duża różnica. Poza tym, jest to jeden z najtańszych tricków dekoratorskich, które możesz zastosować w kuchni. Wystarczy kupić na targu czy w dyskoncie kilka ziół, a potem dokupić do nich ładne doniczki. Efekt naprawdę jest widoczny.

 • Odsłonięte okna

  Odsłonięte okna

  Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić dla lepszego wyglądu swojej kuchni, jest odsłonięcie w niej okien. Wiele z nas ma tendencję do wieszania firanek w oknach każdego pomieszczenia, jednak w kuchni jest to zupełnie niepotrzebne. Po pierwsze dlatego, iż w tym miejscu potrzebujemy dużo światła, żeby móc bezpiecznie poruszać się oraz gotować, a po drugie, więcej światła sprawia, że nasze zazwyczaj małe kuchenki stają się po prostu dużo większe. Odsłonięte okna dają więc więcej przestrzeni i przez to kuchnie stają się pogodniejsze.

 • Wzór na ścianie

  Wzór na ścianie

  Jeśli nie boisz się bardziej odważnych i mniej subtelnych rozwiązań, to z pewnością spodoba ci się propozycja stworzenia na jednej ze ścian kuchni ciekawego wzoru. Oczywiście, powinien on nawiązywać do tematyki pomieszczenia, więc mogą to być warzywa, owoce, wagi, pojemniki do przypraw, a także motywujące do gotowania czy zdrowego odżywiania się napisy. Możliwości jest dużo, a wybór zależy tylko od ciebie.

 • Fotografie

  W kuchni rzadko kiedy decydujemy się na powieszenie ramek z fotografiami. Wiszą one raczej w naszych pokojach dziennych czy też w sypialniach. Jednak wbrew pozorom, kuchnia świetnie się do tego nadaje. Wystarczy, że ty i inni domownicy zrobicie sobie kilka zdjęć tematycznych, na przykład podczas lepienia pierogów, próbowania zupy, wojny na mąkę i tak dalej. To naprawdę świetny pomysł, który nie tylko ożywi twoją kuchnię, ale także ją spersonalizuje. A na dodatek, podczas robienia zdjęć będziecie mieć świetną zabawę.