Jak zrobić lampion ozdobiony guzikami?

Opiekun artykułu: freestyle
Advertising
Jak zrobić lampion ozdobiony guzikami?

Jak zrobić lampion ozdobiony guzikami?

Stary szklany lampion można odnowić w bardzo prosty sposób, wykorzystując znalezione w domu guziki. Nakład pracy jest niewielki, wykorzystamy stare guziki leżące w szufladzie i uzyskamy ciekawy przedmiot, na który z przyjemnością będziemy mogli popatrzeć. W dodatku jeśli tak wykonany lampion nam się znudzi, łatwo odmienimy jego wygląd, dekorując go na nowo. Jak zrobić lampion ozdobiony guzikami, dowiesz się z tego artykułu.

Advertising
Advertising
Czego potrzebujesz:

szklany lampion

drut miedziany różnej grubości

cęgi ostre do cięcia drutu

ozdobne guziki

 • Lampion ozdobiony guzikami – krok pierwszy

  Szklany lampion, który mamy zamiar ozdobić, trzeba odpowiednio przygotować. Najpierw należy go starannie obejrzeć i sprawdzić, czy nie jest gdzieś wyszczerbiony albo pęknięty. Jeżeli jest cały, myjemy go starannie, usuwając ewentualne pozostałości wosku czy stearyny. Umyty lampion wycieramy do sucha miękką ściereczką.

 • Lampion ozdobiony guzikami – krok drugi

  Teraz przygotujemy guziki do ozdobienia lampionu. Od tego, jakiej będą wielkości i jakiego koloru, zależy ostateczny efekt. Można zestawić kilka dużych, ciężkich, ozdobnych guzików albo dużo małych i delikatnych. To zależy od wyglądu lampionu i tego, jakie są nasze oczekiwania. Podobnie jest z kolorem, można zdecydować się na kontrastowy albo pasujący do odcienia szkła. Mamy wiele możliwości i warto uruchomić swoją kreatywność.

 • Lampion ozdobiony guzikami – krok trzeci

  Wybrane guziki należy nanizać na miedziany drut. Grubość drutu dobieramy odpowiednio do wielkości guzików. Jeśli zdecydujemy się na duże i ciężkie ozdobne guziki, potrzebny nam będzie grubszy drut. Guziki mogą przylegać do siebie, ale możemy też pozostawić między nimi odstępy. Aby guziki się nie przemieszczały, można je ograniczyć, nawijając po obu stronach trochę cienkiego drutu. Co pewien czas należy sprawdzić, czy na drucie mamy już dość guzików, by owinąć lampion.

 • Lampion ozdobiony guzikami – krok czwarty

  Kiedy okaże się, że ozdobiony guzikami drut ma już odpowiednią długość, obcinamy go, pozostawiając po kilka centymetrów z każdej strony.

 • Lampion ozdobiony guzikami – krok piąty

  Lampion ozdobiony guzikami – krok piąty

  Gotowym drutem owijamy ciasno lampion na odpowiedniej wysokości. Splatamy oba końce drutu i przycinamy je. Lampion jest gotowy.