Jak zrobić ładną poduszkę-truskawkę?

Opiekun artykułu: filipmonika
Advertising
Jak zrobić ładną poduszkę-truskawkę?

Jak zrobić ładną poduszkę-truskawkę?

Miło mieć w domu na kanapie poduszkę własnoręcznej roboty, jak również miło jest podarować taką bliskiej osobie. Zrobienie poduszki w kształcie truskawki może być wyzwaniem, które warto podjąć. Wymaga to poświęcenia szyciu odrobiny czasu, jednak po spojrzeniu na efekt będzie można powiedzieć, że dobrze było spróbować. Kto wie, może po wykonaniu jednej poduszki zrobisz kolejne.

Advertising
Advertising
 • Co będzie Ci potrzebne?

  Co będzie Ci potrzebne?

  Chociaż samo zszywanie poduszki wydaje się czasochłonne, nie wiąże się to z dużą ilością potrzebnych rzeczy. Niezbędne są jedynie:
  * czerwony materiał w kropki,
  * zielony materiał,
  * wata,
  * zielona nić,
  * biała nić,
  * igła,
  * metr krawiecki,
  * ołówek,
  * marker,
  * nożyczki.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Na czerwonym materiale odmierzyć 2 trójkąty o ramionach długości 60 cm. Wyciąć oba i położyć jeden na drugim. Następnie zszyć jeden z boków, używając do tego igły i nitki albo maszyny do szycia – wedle uznania. Zszyte trójkąty ułożyć przed sobą w taki sposób, aby szew biegł przez środek uzyskanego kształtu. Od czubka uzyskanego kształtu odmierzyć 7 cm i zaznaczyć linię markerem.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Odciąć końcówkę wzdłuż wcześniej wyznaczonej linii. Po raz kolejny ułożyć materiał tak, żeby boki znajdowały się po prawej i po lewej stronie. Końcówki przy odciętym wcześniej rogu odciąć, uzyskując kształt przypominający diament, a następnie zszyć je. Odwrócić go na drugą stronę. Tak przygotowany materiał jest podstawą truskawki, gotową do wypełnienia watą.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Zacząć wypełniać poduszkę watą, żeby była pękata. Po dojściu do czubka poduszki sięgnąć po dwa przeciwległe brzegi i zszyć je ze sobą, następnie zszyć pozostałe, nadając poduszce kształt zgrabnej truskawki.

 • Etap czwarty

  Na zielonym materiale narysować kształt liści i koniuszka, czyli całą szypułkę truskawki. Liście powinny być równe, tak by po wycięciu dało się je złożyć. Górne boki oraz wypustkę zszyć razem i odwrócić całość na drugą stronę, umieszczając watę na środku listka. Ostrożnie przełożyć listki z watą na środek truskawki – zszywać zieloną nicią wzdłuż listków, przyszywając je do truskawki. Po wykonaniu ostatniego ruchu igłą poduszkę można uznać poduchę za gotową.

X