Jak wykonać ładnego muchomora z papierowej torebki?

Jak wykonać ładnego muchomora z papierowej torebki?
Czas na grzyby już nadszedł, jednak zawirowania pogodowe sprawiają, że raz można znaleźć je w lesie, a raz nie. Jeżeli tęskni się za leśnymi ozdobami, warto wykonać papierowe, które będą przypominać o grzybach prosto z głuszy. W przypadku papierowych grzybów dobrze jest zdecydować się na wykonanie muchomora. Nie jest jadalny, ale jako ozdoba prezentuje się doskonale.
Jakie elementy są niezbędne?
Przed przystąpieniem do pracy trzeba mieć pod ręką odpowiednie elementy, pomiędzy którymi powinny znaleźć się:
* torba papierowa, zwykła,
* biała farba,
* czerwona farba,
* korek po winie,
* pędzel mały,
* papierowy ręcznik.
Pierwszy etap
Do przygotowanej torebki włożyć rękę aż po sam koniec, aż poczuje się dno na dłoni. Samą dłoń zwinąć w pięść, po czym chwycić torebkę drugą dłonią na wysokości nadgarstka. Zacisnąć, żeby torebka w tym miejscu zgięła się i pomarszczyła.
Drugi etap
Po wykonaniu pomarszczenia dłoń schowaną w torebce rozprostować na długość palców. Spłaszczyć dno, które mogło się wybrzuszyć pod tym ruchem. Powinno stać się w miarę płaskie. Gdy przyjmie taki wygląd, można wyjąć rękę z wnętrza torebki, a następnie zacząć ją skręcać na zmiętej wysokości. Jednocześnie dno powinno pozostać spłaszczone, tak jak wcześniej.
Trzeci etap
Torebkę, która przyjęła już częściowo znajomy kształt, ułożyć dnem do dołu i uformować kapelusz na kształt kapelusza grzybowego, poprzez zagięcie i zaokrąglenie rogów kapelusika. Podstawę grzybka uformować palcami w taki sposób, żeby mieć pewność, że grzybek będzie stał. Ponownie odwrócić konstrukcję, aby kapelusz znajdował się u góry.
Czwarty etap
Kapelusz pomalować czerwoną farbą, w całości. Jeśli farby było zbyt wiele, zetrzeć jej nadmiar papierowym ręcznikiem i pozostawić grzybka do wyschnięcia. W tym czasie przełożyć białą farbę na talerzyk. Kiedy czerwony kolor wyschnie, zacząć nanosić biały poprzez maczanie korka po winie w białej farbie i odbicie jej w kilku miejscach. Tworzą się wtedy ładne, okrągłe placki, charakterystyczne dla muchomorów. Pozostawić do wyschnięcia po zrobieniu ostatniej kropki. Takich muchomorków można przygotować kilka bądź kilkanaście i ustawiać w różnych miejscach domu, np. w doniczce.